reklama
reklama

Wielki koncert w Wadowicach. Przed sceną zasiedli czołowi politycy PiS [FOTO]

Polityka, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 02.04.2023 19:00, red, foto: WB
Zobaczcie zdjęcia z koncertu.
Wielki koncert w Wadowicach. Przed sceną zasiedli czołowi politycy PiS [FOTO]
W niedzielę (2.04) wieczorem z okazji 18. rocznicy śmierci Jana Pawła II na rynku w Wadowicach organizowany jest wielki koncert transmitowany w TVP1 i TV Trwam. Wydarzenie organizowane jest pod hasłem „Nie zastąpi Ciebie nikt”.Na rynku zgromadziły się setki osób. Do miasta przyjechali czołowi politycy PiS. Przed sceną zasiedli szef tej partii Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki, Beata Szydło, Mariusz Błaszczak, marszałek Sejmu Elżbieta Witek, Antoni Macierewicz. Wcześniej złożyli kwiaty przed pomnikiem Jana Pawła II.


W niedzielę w godzinach 16.00 – 21.00 Plac Jana Pawła II w Wadowicach oraz ulice przyległe były zamknięte dla ruchu samochodowego.

Wydarzenie w Wadowicach rozpoczęło się o godzinie 17:30 modlitwą przez wstawiennictwo Jana Pawła II. O godzinie 18:00 na wielkiej scenie na rynku w półtoragodzinnym koncercie wystąpili: Edyta Górniak, Mała Armia Janosika, Alicja Węgorzewska, Łukasz Zagrobelny, Mateusz Ziółko, Janusz Radek, Sound'n'Grace, Halina Mlynkova, Magda Anioł, Olga Szomańska, Izabela Szafrańska, Marcin Sójka, Siewcy Lednicy, Promyczki Dobra.

Zobaczcie zdjęcia


foto: WB
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

FeelFree, 03.04.2023 12:07

A teraz KU PRZESTRODZE: jeśli wkrótce przestanę pisać komentarze to sami sobie Czytelnicy wyciągnijcie wnioski z tych bieżących wpisów (SzanownyZakolog się kapnie jeśli, ktoś będzie pisał za mnie, pod moim nickiem xD): "Oczywiście, ludzie nie chcą wojny… Dlaczego jakiś biedny wiejski chłop miałby ryzykować swoim życiem na wojnie, gdy najlepsze co może mu się udać to powrócić na swe pole w jednym kawałku. Oczywiście, zwykli ludzie nie chcą wojny; ani w Rosji, w Anglii czy w Ameryce, ani chociażby w Niemczech. To jest zrozumiałe. Ale to przywódcy kraju określają politykę i zawsze jest to proste aby pociągnąć masy za sobą, czy to będzie demokracja, czy dyktatura faszystowska, albo parlament lub dyktatura komunistyczna. Mając głos lub go nie mając, ludzi zawsze można pociągnąć do wskazań przywódców. To jest łatwe. Wystarczy im powiedzieć, że są atakowani i oskarżyć pacyfistów za brak patriotyzmu i narażanie kraju na niebezpieczeństwo. To zawsze działa w ten sam sposób, w każdym kraju. Działa dzisiaj tak jak działało wtedy." Te słowa przypisuje się Hermannowi Göringowi, który był prominentnym działaczem nazistowskim i wysokim oficerem w czasie II wojny światowej. Wypowiedź ta miała miejsce podczas procesu norymberskiego w 1946 roku, w którym Göring był oskarżony o zbrodnie wojenne i przeciwko ludzkości. W swojej wypowiedzi Göring odnosił się do sposobów, w jakie władze i przywódcy wykorzystują manipulację i propagandę, aby kontrolować i mobilizować masowe poparcie dla wojny. Cytat i tłumaczenie (nie najlepsze) pochodzi z zasobów Internetu oraz AI, natomiast dla chcącego dojść samodzielnie do prawdy, można przeczytać stenogramy z procesu norymberskiego; są dostępne publicznie w oryginale lub tłumaczeniach na różne języki. 42 tomy, ale zapewniam, że warto. Zwłaszcza teraz.

Mgr Ahrańczyk, 03.04.2023 11:51

Wielki koncert u sąsiadów a mambzdeta znowu straszy, że Tauron wyłączy prąd. Przypadek? :-)

FeelFree, 03.04.2023 11:37

@Kola - Tak, współczesne platformy cyfrowe i media społecznościowe dają podmiotom prowadzącym działania hybrydowe możliwość bardzo istotnego wpływania na obywateli, sposób ich myślenia i działania w stosunku do państwa. Współczesne platformy cyfrowe i media społecznościowe są niezwykle skutecznymi narzędziami wpływania na opinię publiczną i kształtowania jej postaw i przekonań. Podmioty prowadzące działania hybrydowe mogą wykorzystywać te narzędzia do celów propagandowych, dezinformacyjnych, manipulacyjnych czy też do prowadzenia celowanych akcji dezinformacyjnych i wprowadzania zamętu w przestrzeni publicznej. W tym do wpływu na wyniki "demokratycznych" wyborów. Przykłady takich działań można znaleźć w wielu krajach na świecie, gdzie podmioty prowadzące działania hybrydowe wykorzystują media społecznościowe do rozpowszechniania dezinformacji, wprowadzania zamętu czy też do szerzenia propagandy. Takie działania mogą prowadzić do osłabienia zaufania do instytucji państwowych, zwiększenia polaryzacji społecznej i destabilizacji sytuacji politycznej. Niestety, dokładnie takie same działania mogą prowadzić władze państwa... Jak to rozróżnić? Ja mam problem, ale zakładam, że jestem po prostu za stary i za głupi, aby to rozeznać. Mam nadzieję, że potrafią to wszyscy uczestnicy najbliższych wyborów. Albo chociaż większość, która do nich pójdzie. P.S. Co prawda w Polsce obowiązują prawa regulujące korzystanie z mediów i platform cyfrowych, a także są organy odpowiedzialne za egzekwowanie tych przepisów. W związku z tym, nielegalne lub szkodliwe wykorzystanie tych narzędzi powinno być ścigane i karane zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Natomiast pytanie brzmi kto i w jakich intencjach używa tych przepisów i organów państwowych.... i tak koło się zamyka.

Radio.Ma.Ryja, 03.04.2023 09:08

Zasiedli niczym za kilka miesięcy na ławie oskarżonych. Cela+ ich nie minie. Condo Wojtyły, cóż….przyjdzie burzyć jego pomniki niczym Lenina.

mega-fon, 03.04.2023 08:09

Wszystkie miny ponure, co Ich tak boli,że zęby zaciskają?

SNAP, 03.04.2023 01:35

Następne spotkanie w tym składzie nastąpi podczas programu cela+ .

tomekх, 03.04.2023 00:28

A co masz urodziny ?

bot, 02.04.2023 22:21

https://www.money.pl/emerytury/donald-tusk-jest-juz-emerytem-moze-liczyc-na-pokazna-sume-z-brukseli-6877309567732512a.html

Koniczynka, 02.04.2023 21:54

Macierewicz 75 lat Kaczyński 74 lata. Ich już w sejmie nie powinno być od dziesięciu lat. Dziadki do śmierci będą doić państwo. Zrobili sobie piknik w Wadowicach. A Szydło po co tu przyjechała, mało kasy ma w europarlamencie.

Delpiero, 02.04.2023 18:54

jakie święto takie gwiazdy...

Burakz wiejskiej , 02.04.2023 18:30

weszła kiełba wyborcza????? cały pisuar i peło do spuszczenia w kiblu

Kola, 02.04.2023 18:03

Współczesne platformy cyfrowe i media społecznościowe pozwalają podmiotom prowadzącym działania hybrydowe wpływać na rolę cywilów - sposób myślenia i działania w stosunku do państwa.

Dominik, 02.04.2023 17:59

Ciekawe czy władza przyjechała BDI Beskidzką Drogą Integracyjną o której obiecywali podczas wyborów w 2015 roku ?