reklama
reklama

Szokujące nagranie cd. Kierowca zgłosił się na komisariat i przeprasza

Na sygnale, Wiadomości, 03.04.2023 10:12,
Całe zdarzenie zarejestrował jeden z kierowców.
Szokujące nagranie cd. Kierowca zgłosił się na komisariat i przeprasza

Policja informuje, że dzięki publikacji w mediach nagrania z kamerki samochodowej, znane są już dane rodziny, której pirat drogowy kierujący seatem nie ustąpił pierwszeństwa na przejściu dla pieszych na ulicy Spacerowej w Kętach. Wniosek o ukaranie 38 - latka z powiatu bielskiego, zostanie przesłany do Sądu Rejonowego w Oświęcimiu.

Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu policjanci z Komisariatu Policji w Kętach za pośrednictwem elektronicznej skrzynki kontaktowej „Stop Agresji Drogowej” otrzymali nagranie video z kamerki samochodowej. Jak wynikało z wiadomości mailowej przekazanej przez autora nagrania, do zdarzenia doszło w sobotę (18.03) po godzinie 16 w Kętach na ulicy Spacerowej. Na nagraniu widać jak kierowca seata wyprzedzając inny samochód przed przejściem dla pieszych zlekceważył fakt, że na przejście wchodzi rodzina z dwójką małych dzieci. Osoby te zatrzymały się widząc pędzące auto.

ZOBACZ TAKŻE: Szokująca sytuacja na przejściu dla pieszych [VIDEO]

Autor nagranie postanowił przekazać Policji, ponieważ zachowanie pirata drogowego „zmroziło mu krew w żyłach” i mogło doprowadzić do tragedii. Nagranie karygodnego i niebezpieczne zachowania kierowcy stało się podstawą do wszczęcia postępowania w związku z popełnionymi wykroczeniami wyprzedzania na podwójnej ciągłej oraz stworzenia zagrożenia dla pieszych poprzez nieustąpienie im pierwszeństwa na przejściu dla pieszych.

- Dzięki publikacji już w sobotę (1.04.2023) przed południem w Komisariacie Policji w Kętach przesłuchany został 38 - letni mieszkaniec powiatu bielskiego. Mężczyzna zgłosił się po tym jak zobaczył nagranie w mediach. Potwierdził, że to on kierował seatem i przyznał się do popełnionych wykroczeń. Został poinformowany, że wniosek o ukaranie za wykroczenia, których się dopuścił zostanie przekazany do Sądu Rejonowego w Oświęcimiu. Mężczyzna poprosił policjantów, aby przekazali pieszym jego przeprosiny. Również w sobotę lecz po południu do kęckiej jednostki Policji zgłosił się mieszkaniec Kęt, który potwierdził, że podczas spaceru z żoną i dziećmi zatrzymali się przed przejściem widząc seata, który jadąc z dużą prędkością ominął pojazd, który przed przejściem się zatrzymał - informuje asp. szt. Małgorzata Jurecka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Policja dziękuje za zgłoszenia na internetową skrzynkę „Stop Agresji Drogowej”

- Podziękowanie za przesłanie w/w nagrania, informacji dotyczącej miejsca oraz daty naruszenia przepisów ruchu drogowego, należą się kierowcy z Tychów. Dzięki temu sprawca wykroczeń zostanie ukarany. Przypominamy, że na każdej stronie internetowej Policji znajdziemy adres mail elektronicznej skrzynki kontaktowej pn. „Stop Agresji”. Za pośrednictwem tej skrzynki anonimowo można przesyłać filmy zawierające rażące naruszenia przepisów drogowych, jak również inne zdarzenia dotyczące innych agresywnych zachowań uczestników ruchu drogowego. Szczegółowe informacje o funkcjonowaniu skrzynki znajdują się na stronie Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, link do strony: https://malopolska.policja.gov.pl/krk/wolnytekst/139,Stop-agresji-drogowej.html - informuje. M. Jurecka.


źródło: KPP Oświęcim

reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

oshin22, 03.04.2023 13:58

Tu jeszcze z drugiej strony. Ja po pięciu miesiącach od rzekomego zdarzenia dostałem wezwanie z komisariatu z "Dużego Miasta", że "sympatryczny" Kolega "zasygnalizował" moje wyczyny za kierownicą. Czy zrobił to anonimowo czy nie - nie dane było mi się dowiedzieć. Co takiego zrobiłem i czy to był mój samochód i KTO był kierowcą - też nie -- bo nie pokażą mi filmu dopóki się nie przyznam czy to ja. - Szach mat - zaufałem ;-) władzy i pokornie przyjąłem mandat. ;-) Niemniej trochę się czuje oszukany przez Państwo a domniemanie niewinności i inne teoretyczne regulacje prawne, które znam - delikatnie mówiąc nie zadziałały. Nie mogę oprzeć się wrażeniu, że jako kierowca służę tylko jako "dostawca" dodatkowych środków do budżetu... Nie ma to jak dobry donos.

obserwator, 03.04.2023 11:55

Do Pani Jureckiej z KPP Oświęcim. Szanowna Pani mówi Pani nie prawdę lub półprawdę, cyt: "Za pośrednictwem tej skrzynki anonimowo można przesyłać filmy zawierające rażące naruszenia przepisów drogowych, jak również inne zdarzenia dotyczące innych agresywnych zachowań uczestników ruchu drogowego" - ale gdyby Pani przeczytała na wspomnianej stronie co KWP czy KGP piszą wiedziałaby Pani, że do przesłanego filmu należy dołączyć, cyt: "W celu szybszej reakcji ze strony Policji, wraz z materiałem, proszę przesłać następujące informacje: 1/ data i godzina zdarzenia (miejscowość, nr drogi, nazwa ulicy) 2/ dane pojazdu (marka, nr rejestracyjny) 3/ dane zgłaszającego (imię, nazwisko, adres do korespondencji, telefon kontaktowy) Przesłanie powyższych informacji jest niezbędne z uwagi na konieczność przeprowadzenia postępowania wyjaśniającego. W toku postępowania niezbędne jest zebranie i uwiarygodnienie materiału dowodowego. Może, zatem zaistnieć potrzeba protokolarnego przesłuchania zgłaszającego w charakterze świadka zdarzenia." I gdzie ta wspomniana anonimowość?