reklama
reklama

Szokująca sytuacja na przejściu dla pieszych [VIDEO]

Na sygnale, Wiadomości, 30.03.2023 11:30,
Chwilę grozy przeżyła rodzina z dwójką małych dzieci, która podczas popołudniowego spaceru zamierzała skorzystać z przejścia dla pieszych.
Szokująca sytuacja na przejściu dla pieszych [VIDEO]

Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach za pośrednictwem elektronicznej skrzynki kontaktowej „Stop Agresji Drogowej” otrzymali nagranie video z kamerki samochodowej. Jak wynikało z wiadomości mailowej przekazanej przez autora nagrania, do zdarzenia doszło w sobotę (18.03) po godzinie 16 w Kętach na ulicy Spacerowej.

Na nagraniu widać, jak kierowca seata wyprzedzając samochód przed przejściem dla pieszych zlekceważył fakt, że na przejście wchodzi rodzina z dwójką małych dzieci. Osoby te zatrzymały się widząc pędzące auto. Na nagraniu widać również prawidłowe zachowanie dziecka jadącego hulajnogą. Zatrzymało się ono przed przejściem i czekało na swoich rodziców.

Zobaczcie nagranie:

Autor nagranie postanowił przekazać Policji, ponieważ - jak twierdzi - zachowanie pirata drogowego „zmroziło mu krew w żyłach” i mogło doprowadzić do tragedii.

- Teraz nagranie karygodnego i niebezpieczne zachowania kierowcy stało się podstawą do wszczęcia postępowania w związku z popełnionymi wykroczeniami wyprzedzania na podwójnej ciągłej oraz stworzenia zagrożenia dla pieszych poprzez nieustąpienie im pierwszeństwa na przejściu dla pieszych - asp. szt. informuje Małgorzata Jurecka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w w Oświęcimiu.

Policjanci znają tablice rejestracyjne seata oraz wizerunek kierowcy, więc - przekonują policjanci - ustalenie jego danych personalnych jest kwestią czasu. Prowadzący postępowanie apelują natomiast o kontakt do pieszych, którzy uniknęli potrącenia, ponieważ ich personalia nie są znane. W tej sprawie można kontaktować się dzwoniąc do Komisariatu Policji w Kętach pod numer 47 8326 500.

Internetowa skrzynka Stop Agresji Drogowej

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie od wielu lat funkcjonuje specjalna skrzynka kontaktowa poczty elektronicznej pn. „Stop Agresji Drogowej” pod adresem mail: [email protected]

Na skrzynkę można przesyłać filmy zawierające rażące naruszenia przepisów drogowych, jak również inne zdarzenia dotyczące innych agresywnych zachowań uczestników ruchu drogowego. Szczegółowe informacje o funkcjonowaniu skrzynki znajdują się na stronie Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, link do strony: https://malopolska.policja.gov.pl/krk/wolnytekst/139,Stop-agresji-drogowej.html

Do kierowców apelujemy o przestrzeganie przepisów, trzeźwość oraz zachowanie koncentracji za kierownicą.

Policjanci przypominają kierowcom o obowiązku ustąpienia pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się przed przejściem dla pieszych. Apelują także do kierowców, aby dojeżdżając do przejścia dla pieszych zmniejszyli prędkość i zachowali wyjątkową uwagę.

Do pieszych policjanci apelują, aby wchodzili na przejście dopiero w chwili gdy upewnią się, że nic nie nadjeżdża lub samochody z obu stron jedni zatrzymały się.

źródło: KPP Oświęcim

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy