reklama
reklama

Pocisk z czasów I wojny światowej odkopany na jednej z posesji

Na sygnale, Wiadomości, 24.04.2024 09:55,
Znaleziskiem zajęli się saperzy
Pocisk z czasów I wojny światowej odkopany na jednej z posesji
We wtorek (23.04) policja w Andrychowie otrzymała telefoniczne zgłoszenie o znalezionym niewybuchu. O niecodziennym znalezisku poinformował pracownik firmy, w trakcie wykonywania prac ziemnych, w rejonie jednej z posesji w Gierałtowicach. Na miejsce natychmiast skierowani zostali andrychowscy policjanci, którzy zabezpieczyli teren.

Okazało się, że znaleziony przedmiot to pocisk artyleryjski pochodzący najprawdopodobniej z okresu I wojny światowej o długości około 33 cm i szerokości około 10 cm. Wczoraj niewybuch został zabezpieczony przez żołnierzy z 16 Batalionu Powietrznodesantowego w Krakowie, którzy przewieźli go na poligon, gdzie zostanie zneutralizowany.

- Należy pamiętać, że każdorazowo w przypadku ujawnienia przedmiotu choćby przypominającego niewybuch, należy natychmiast skontaktować się z najbliższą jednostką Policji. Z uwagi na niebezpieczeństwo, jakie mogą nieść ze sobą te groźne znaleziska, w żadnym wypadku nie należy ich dotykać, czy przemieszczać — może to grozić wybuchem! - apeluja policjanci.

źródło: KPP Wadowice
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy