reklama
reklama

70-letni kierowca forda uciekał przed policją

Na sygnale, Wiadomości, 24.04.2024 09:20,
Okazało się, że od 2016 roku mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania.
70-letni kierowca forda uciekał przed policją

We wtorek (23.04) przed południem policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie gminy Kęty. Przed godziną 10:00, na ulicy św. Brata Alberta w Bulowicach, zauważyli samochód marki Ford, który nie trzymał prostego toru jazdy, a ponadto kierowca podróżował bez zapiętych pasów bezpieczeństwa.

- W związku z powyższym funkcjonariusze włączając sygnały uprzywilejowania pojechali za nim. Kierujący jednak zlekceważył polecenie zatrzymania się i kontynuował jazdę. Po chwili skręcił w boczną uliczkę i wjechał na teren jednej z posesji, gdzie się zatrzymał. Wtedy policjanci zachowując zasady bezpieczeństwa zatrzymali go - informuje asp. szt. Małgorzata Jurecka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Okazało się, że za kierownicą auta siedział 70 – letni mieszkaniec gminy Kęty. Powodem dla którego próbował uniknąć policyjnej kontroli był fakt, że w 2016 roku zostały mu cofnięte uprawnienia do kierowania.

W związku z powyższym funkcjonariusze poinformowali mężczyznę, że takie zachowanie doprowadziło do sytuacji, w której poniesie konsekwencje karne nie za jedno przestępstwo, lecz za dwa: pierwsze to kierowanie pojazdem pomimo cofniętych uprawnień, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast drugie to niezatrzymanie się do kontroli drogowej, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Oświęcim

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy