reklama
reklama

Pobił teścia, znęcał się nad żoną. Sprawca musiał opuścić miejsce zamieszkania

Na sygnale, Wiadomości, 01.03.2023 10:11,
Mężczyzna otrzymał zakaz zbliżania się do żony i teścia.
Pobił teścia, znęcał się nad żoną. Sprawca musiał opuścić miejsce zamieszkania
W sobotę (25.02) rano operator numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie dotyczące agresywnego zachowania mieszkańca Polanki Wielkiej wobec swojej 30 – letniej żony oraz pobicia jej 58 – letniego ojca, który wstawił się w obronie córki.

- Pod wskazany adres natychmiast udał się policyjny patrol. W domu policjanci zastali zgłaszającą, jej ojca, który posiadał obrażenia ciała wskazujące na pobicie oraz nietrzeźwego męża kobiety. Mundurowi natychmiast obezwładnili agresora, następnie na miejsce wezwali Pogotowie Ratunkowe, po czym udzielili pierwszej pomocy pobitemu mężczyźnie. Poszkodowany 58 – latek pod opieką ratowników medycznych został przewieziony na badania do szpitala. Natomiast sprawca przemocy trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych w oświęcimskiej komendy Policji. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 2,2 promila alkoholu - informuje Małgorzata Jurecka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.Następnie sprawą zajęli się policjanci pionu kryminalnego, którzy na podstawie zebranych dowodów przedstawili zatrzymanemu zarzuty: znęcania fizycznego i psychicznego nad żoną, którego dopuszczał się od roku najczęściej będąc pod wpływem alkoholu, gróźb karalnych oraz uszkodzenia ciała teścia. Ponadto funkcjonariusze wystąpili do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu z wnioskiem o zastosowanie wobec sprawcy środków zapobiegawczych.

W poniedziałek (27.02) podejrzany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu, gdzie usłyszał zarzuty prokuratorskie oraz postanowienie o zastosowaniu wobec niego środków zapobiegawczych w postaci policyjnego dozoru, natychmiastowego nakazu opuszczenia miejsca zamieszkania oraz zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi.

Po opuszczeniu Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu podejrzany w asyście policjantów udał się do miejsca zamieszkania z którego zabrał rzeczy osobiste. Został poinformowany przez funkcjonariuszy o miejscach w których może znaleźć schronie. Ponadto mundurowi pouczyli go, że naruszenie prokuratorskiego nakazu oraz zakazów może skończyć się osadzeniem w areszcie śledczym.


Rodzina została objęta procedurą Niebieska Karta, dzięki której pokrzywdzona uzyska pomoc specjalistów z Zespołu Interdyscyplinarnego ds. przeciwdziałania przemocy domowej, natomiast sprawca zostanie objęty nadzorem dzielnicowego.

Za znęcanie psychiczne nad rodziną grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Śledczy apelują, aby osoby pokrzywdzone przerwały łańcuch przemocy. W tym celu należy złożyć zawiadomienie. Pomocą osobom pokrzywdzonym przemocą służy wiele instytucji między innymi powiatowe centra pomocy rodzinie, ośrodki pomocy społecznej czy ośrodki interwencji kryzysowej.

Funkcjonariusze kierują swój apel o przerwanie przemocy również do osób, które są jej świadkami. Najczęściej są to sąsiedzi lub najbliższa rodzina. Osoby te informując o przemocy w rodzinie swoją postawą dają siłę i wsparcie osobom pokrzywdzonym.
Jesteś osobą pokrzywdzoną? Uzyskasz wsparcie i pomoc.

Osoby z terenu powiatu oświęcimskiego pokrzywdzone przemocą oraz znajdujące się w różnych trudnych sytuacjach życiowych uzyskają wsparcie i pomoc w Powiatowym Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Oświęcimiu znajdującym się przy ulicy Dąbrowskiego 139. Z pracownikami ośrodka można kontaktować się osobiście, telefonicznie lub mailowo. Telefon stacjonarny 33 476 01 03; telefon komórkowy 510 374 573; adres e-mail: [email protected]

Jesteś sprawcą przemocy? Weź udział w terapii i zmień swoje zachowanie wobec najbliższych.

Osoba stosująca przemoc może zmienić swoje negatywne zachowanie wobec najbliższych. Jeśli potrzebuje do tego porady specjalisty należy zgłosić się do Powiatowego Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Oświęcimiu, w którym prowadzone są programy dla osób stosujących przemoc domową. Dzięki uczestnictwu w odpowiedniej terapii można uzyskać wiedzę na temat sposobów zmiany postępowania wobec osób najbliższych.

źródło: KPP Oświęcim
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy