reklama

Pijany kierowca skutera wiózł pijanego pasażera

Na sygnale, Wiadomości, 16.08.2023 08:46,
Za taką jazdę grozi grzywna do nawet 60 tys. zł.
Pijany kierowca skutera wiózł pijanego pasażera
Policjanci z oświęcimskiej drogówki przerwali nietrzeźwy rajd kierowcy skutera w sobotę (12.08) w Osieku na ulicy Głównej.

W trakcie kontroli okazało się, że kierujący skuterem 34 – letni mieszkaniec Osieka miał w organizmie 2,1 promila alkoholu. Nietrzeźwy był również pasażer, którym okazał się 48 – letni mieszkaniec Osieka. Jego badanie stanu trzeźwości wykazało 3,2 promila alkoholu.

W związku z powyższym policjanci powiadomili kierującego o popełnionym przestępstwie oraz o wykroczeniu dotyczącym przewożenia na skuterze nietrzeźwego pasażera. 34 – latek został zatrzymany i trafił do oświęcimskiej komendy Policji.


Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych. W związku z wykroczeniem przewożenia osoby nietrzeźwej grozi wysoki mandat lub grzywna.

Policjanci apelują o rozsądek oraz trzeźwość na drodze. Zapewniają, że uczestnicy ruchu drogowego, którzy stwarzają poważne zagrożenie, poniosą surowe konsekwencje lekceważenia prawa oraz bezpieczeństwa swojego i innych uczestników ruchu drogowego. Przypominają również, że prawo o ruchu drogowym wyraźnie zabrania przewożenia osoby pod wpływem alkoholu na rowerze lub motorowerze albo motocyklu, chyba że jest przewożona w bocznym wózku. Nietrzeźwa osoba siedząca z tyłu może zachować się nieracjonalnie, może też spaść z motoru czy skutera, czym spowodowałaby zagrożenie dla siebie i innych.

źródło: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy