reklama

Pijany kierowca niemal wjechał w radiowóz

, Na sygnale, Wiadomości, 07.09.2021 07:45,
33-letni obywatel Ukrainy został zatrzymany.
Pijany kierowca niemal wjechał w radiowóz

Jak informuje policja, w niedzielę późnym popołudniem na ul. Role w Suchej Beskidzkiej kierowca samochodu Volkswagen włączając się do ruchu z drogi podporządkowanej, wymusił pierwszeństwo na jadącym oznakowanym radiowozie.

- Policjanci zmuszeni byli do nagłego hamowania, w celu uniknięcia zderzenia. Następnie zatrzymali do kontroli drogowej sprawcę wykroczenia. Za kierownicą siedział mężczyzna, jak się później okazało 33-letni mieszkaniec Ukrainy. O powodzie swojego pośpiechu na drodze... nie musiał nic mówić.

Policjanci wyczuli od niego alkohol, a przeprowadzone na miejscu badanie trzeźwości wykazało prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu teraz wysoka grzywna oraz kara do 2 lat więzienia - informuje policja z Suchej Beskidzkiej.

Policjanci przypominają, że każda osoba, która ma zamiar prowadzić pojazd, musi pamiętać, że alkohol zmniejsza szybkość reakcji, ogranicza pole widzenia, a także powoduje błędną ocenę odległości i szybkości. Jazda po alkoholu nawet na krótkich dystansach czy bocznymi drogami nigdy nie jest bezpieczna. Wsiadając za kierownicę, po tym jak wcześniej spożywaliśmy alkohol, ryzykujemy życie swoje, ale i innych uczestników ruchu drogowego.

źródło: KPP Sucha Beskidzka

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy