reklama

Zaśnięcie za kierownicą przyczyną zderzenia z ciężarówką

, Na sygnale, Wiadomości, 06.09.2021 10:11,
Policja podała, jakie były przyczyny sobotniego zdarzenia.
Zaśnięcie za kierownicą przyczyną zderzenia z ciężarówką
Jak już informowaliśmy, w sobotę (4.09) po południu służby ratunkowe interweniowały w Zatorze na ulicy Krakowskiej w związku z kolizją drogową.


Jak wstępnie ustalili policjanci 21 – letni obywatel Czech, kierując samochodem marki Skoda, stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie czołowo zderzył się z samochodem ciężarowym marki MAN.

Do szpitala Pogotowie Ratunkowe przewiozło kierowcę skody oraz jego 23 – letniego pasażera. Po badaniach lekarskich okazało się, że obaj mężczyźni doznali jedynie ogólnych potłuczeń, w związku z tym, sprawca kolizji został ukarany mandatem i punktami karnymi.

W rozmowie ze sprawcą kolizji funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna utracił panowanie nad pojazdem ponieważ zasnął za kierownicą.

Policjanci przypominają, że zmęczony kierowca prowadzi pojazd podobnie do kierowcy będącego pod wpływem alkoholu czy narkotyków.

- Dlatego niezwykle ważna jest świadomość i zdrowy rozsądek kierujących, którzy nie powinni lekceważyć pierwszych objawów zmęczenia. Jeśli czujemy, że prowadząc pojazd zaczynamy mieć trudności z koncentracją oraz skupieniem uwagi, często ziewamy i przecieramy oczy, a powieki robią się coraz cięższe, nie należy zwlekać. Należy zatrzymać pojazd w bezpiecznym miejscu i odpocząć - czytamy w komunikacie policji z Oświęcimia.


źródło: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy