reklama

Pijani kierowcy zatrzymani podczas porannej kontroli

, Na sygnale, Wiadomości, 09.08.2022 11:46,
Dwaj nietrzeźwi kierowcy wpadli w ręce drogówki.
Pijani kierowcy zatrzymani podczas porannej kontroli
W poniedziałek (8.08) po godzinie 6 w Graboszycach na ulicy Głównej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu marki Citroen. Badanie stanu trzeźwości kierującego nim 40 – letniego mieszkańca powiatu wadowickiego wykazało 0,6 promila alkoholu.

Z kolei tuż przed godziną 7 w Zatorze na ulicy Bugajskiej do kontroli drogowej został zatrzymany kierowca samochodu marki Kia. Badanie stanu trzeźwości 43 – letniego mieszkańca gminy Zator wykazało 0,7 promila alkoholu.


Policja przypomina, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych.

Przez pierwsze pół roku policjanci na terenie powiatu oświęcimskiego przeprowadzili już kilkadziesiąt tysięcy pomiarów trzeźwości. W ich efekcie wyeliminowali z ruchu drogowego 182 kierujących będących pod wpływem alkoholu. To drugi wynik w Małopolsce wśród komend powiatowych. Większa liczba nietrzeźwych została zatrzymana jedynie na terenie powiatu krakowskiego. Zmniejszyła się również liczba zdarzeń drogowych z udziałem nietrzeźwych kierujących. W pierwszej połowie 2021 roku na terenie powiatu oświęcimskiego odnotowano 33 zdarzenia z udziałem nietrzeźwych, natomiast w pierwszej połowie br. było o osiem zdarzeń drogowych mniej (25).

Policja przypominamy także o samoobsługowych, bezpłatnych alkomatach dostępnych w jednostkach Policji na terenie powiatu oświęcimskiego.

Od blisko siedmiu lat, dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu oraz Rady Powiatu, w Komendzie Powiatowej Policji w Oświęcimiu oraz Komisariatach Policji w Brzeszczach, Chełmku, Kętach oraz Zatorze (nowy adres KP Zator ulica Słowackiego 15a), funkcjonują samoobsługowe, bezpłatne alkomaty dla kierowców. Przy ich pomocy kierowca mający wątpliwości może samodzielnie i szybko dokonać kontroli stanu trzeźwości.

źródło: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy