reklama
reklama

Otwarto nowy komisariat policji [FOTO]

Na sygnale, Wiadomości, 29.06.2022 15:20, INFORMACJA PRASOWA
W środę (29.06) w Zatorze otwarto nowy Komisariat Policji.
Otwarto nowy komisariat policji [FOTO]

Budowa komisariatu w Zatorze wraz z wyposażeniem kosztowała 4 miliony złotych. Będzie miejscem służby i pracy dla 18 policjantów oraz 2 pracowników cywilnych. Nowy Komisariat Policji w Zatorze znajduje się przy ul. Słowackiego 15a i dziś nastąpiło jego uroczyste otwarcie. W wydarzeniu uczestniczyli poseł Rafał Bochenek oraz wojewoda małopolski Łukasz Kmita. Był obecny także Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie nadinsp. Michał Ledzion.


Dotychczasowa siedziba Komisariatu Policji w Zatorze mieściła się w budynku jednorodzinnym, który w roku 1995 został zaadaptowany na potrzeby Policji. Oczywiście warunki były skromne i niedopasowane do dzisiejszych standardów, a także rozwijającego się turystycznie regionu. Budowa nowoczesnego komisariatu stała się więc koniecznością.

Realizacja inwestycji rozpoczęła się już w 2017 roku. 2 marca w Zatorze burmistrz Zatora oraz komendant wojewódzki Policji w Krakowie podpisali akt notarialny dotyczący przekazania działki przy ulicy Juliusza Słowackiego 15a Komendzie Wojewódzkiej Policji pod budowę nowego Komisariatu Policji. Następnie komendant wojewódzki Policji w Krakowie, burmistrz Zatora oraz wójt gminy Przeciszów podpisali porozumienie trójstronne w sprawie wspólnego finansowania budowy nowej siedziby zatorskiej Policji.

W grudniu 2018 roku uzyskano prawomocne pozwolenie na budowę Komisariatu Policji w Zatorze.Środki na realizację inwestycji pochodzą z Rządowego Programu Modernizacji Policji (środki budżetowe i rezerwy celowej) oraz Funduszu Wsparcia Policji (gmina Zator i gmina Przeciszów).

Inwestycje w bezpieczeństwo mieszkańców i przyszłość Policji
– Policja w Zatorze wreszcie będzie pracować i służyć w budynku dopasowanym do nowoczesnych standardów. Właśnie takie inwestycje możliwe są dzięki rządowemu Programowi Modernizacji Policji. W ciągu ostatnich pięciu lat małopolska Policja wzbogaciła się o kompleks w Krakowie przy ulicy Łokietka obejmujący nowe siedziby Komendy Powiatowej i Oddziału Prewencji. Oddane do użytku zostały nowe budynki komisariatów w Żabnie, Kluczach, Szczawnicy oraz Komendy Powiatowej w Wadowicach. Co również ważne, w odpowiedzi na oczekiwania i potrzeby mieszkańców po wielu latach przerwy reaktywowane bądź odtwarzane są Posterunki Policji – w 2017 r. 3 posterunki: w Jodłowniku, Zakliczynie i Szerzynach, w 2019 r. w Trzcianie, a w 2020 r. w Sułkowicach. To wszystko są inwestycje w bezpieczeństwo mieszkańców oraz przyszłość i nowoczesność Policji. Budowa nowoczesnych komend, modernizacja istniejących siedzib Policji oraz wyposażanie funkcjonariuszy w wysokiej klasy sprzęt służbowy to jeden z elementów rządowego Programu Modernizacji Policji i część szeroko zakrojonych działań służących wzmocnieniu wszystkich służb mundurowych – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.foto: KPP Oświęcim, info: Małopolski Urząd Marszałkowski

Więcej zdjęć:
reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy