reklama

Kolejna sieć szykuje się do otwarcia sklepów w niedziele?

, Gospodarka, Wiadomości, 29.06.2022 13:25, red
Po Delfinie, teraz Dino?
Kolejna sieć szykuje się do otwarcia sklepów w niedziele?

Po zmianie przepisów od lutego tego roku ponowie w niedziele niehandlowe trudno jest zrobić zakupy w marketach, bo są zamknięte. Wcześniej wykorzystywały furtkę w przepisach i uruchomiły w placówkach punkty pocztowe. Dzięki temu mogły działać w niedziele niehandlowe.

Przepis został zmieniony. Od lutego, aby sklep z punktem pocztowym mógł działać w niedziele i świata, musi uzyskiwać aż 40% miesięcznych przychodów z działalności pocztowej, co dla większości marketów jest niemożliwe do osiągnięcia.

Ale niektóre sieci już znalazły nowy sposób, aby legalnie w niedziele prowadzić działalność. W regionie już od marca w niedziele otwarte są supermarkety Deflin m.in. Osieku, Malcu, Nowej Wsi i Wieprzu.


Okazuje się, że zgodnie z ustawą, handel w niedziele niehandlowe możliwy jest w "w placówkach handlowych w zakładach prowadzących działalność w zakresie kultury, sportu, oświaty, turystyki i wypoczynku".

Z tej opcji skorzystał "Delfin" i zgodnie z prawem działa w niedziele. Niewykluczone, że już wkrótce więcej marketów otwartych będzie w niedziele niehandlowe, a przepis o zakazie handlu w niedziele, ponownie stanie się fikcją.

Jak informuje portal wiadomoscihandlowe.pl, walne zgromadzenie akcjonariuszy sieci Dino Polska wyraziło zgodę na poszerzenie działalności spółki o nowe obszary, m.in. wypożyczenie i dzierżawienie sprzętu rekreacyjnego i sportowego czy działalność obiektów kulturalnych. W uzasadnieniu zmian wskazano, że mają one „technicznych charakter” i ich celem jest „umożliwienie ewentualnego podjęcia dodatkowych działalności przez spółkę w przyszłości, jeżeli zarząd spółki uzna to za uzasadnione biznesowo”.

Jak będzie w przyszłości - zobaczymy. W każdym razie, jest taka możliwość a pierwszy krok został uczyniony. Dino Polska ma coraz więcej marketów w naszym regionie. W Andrychowie działają już dwa, a budowany jest trzeci. W sumie Dino Polska ma w Polsce ponad 1700 sklepów.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Kola, 29.06.2022 14:45

Polacy są liderami w obleganiu sklepów.