reklama
reklama

Ostatki. Policjanci zatrzymali pijanego i odurzonego kierowcę

Na sygnale, Wiadomości, 26.02.2020 13:20, PG
W ostatkowy weekend przebadano w sumie 466 kierowców.
Ostatki. Policjanci zatrzymali pijanego i odurzonego kierowcę

Między 21 a 22 lutego br., policjanci z kalwaryjskiego komisariatu oraz Wydziału Ruchu Drogowego wadowickiej komendy brali udział w działaniach pn. „Ostatki”, mających na celu eliminowanie z ruchu kierujących, znajdujących pod wpływem alkoholu lub narkotyków, a także uświadomienie uczestnikom ruchu zagrożenia, jakie niesie za sobą jazda w stanie nietrzeźwości.

W trakcie działań na terenie gminy Kalwaria Zebrzydowska, badaniom na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu poddano 466 kierowców, z których 1 kierował w stanie nietrzeźwości. Policjanci ujawnili również kierującego pod wpływem środków odurzających.

W piątek (21.02.) tuż po godz. 20:00 policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę opla, który jak się okazało, wsiadł za kierownicę mając w organizmie blisko 1 promil alkoholu. 32-latek odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat. Dwie godziny później mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki renault. 22-latek prowadził pojazd znajdując się pod wpływem środków odurzających, co potwierdziło przeprowadzone badanie. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, o jego dalszym losie zdecyduje Sąd. Grozi mu do 2 lat więzienia.


źródło: KPP Wadowice

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy