reklama
reklama

Radni nie odwołali przewodniczącego i zrzekli się diety

Polityka, Wiadomości, 26.02.2020 10:05, PG
To jednak go chcą czy nie chcą? Przewodniczący zachował stanowisko.
Radni nie odwołali przewodniczącego i zrzekli się diety
W środę (26.02.) w Mucharzu odbyła się XIII Nadzwyczajna Sesja Rady Gminy. Została ona specjalnie zwołana na wniosek opozycji (7 radnych), by odwołać przewodniczącego Rady Mirosława Wójcika. Wnioskodawcy uzasadniali swoją decyzję tym, że przewodniczący swoją aktywność ograniczył jedynie do krytyki wszystkich działań samorządu. Zarzucali mu także to, że dąży do zdyskredytowania wszystkich osób, które cokolwiek robią dla gminy.

Na początku sesji jeden z radnych Ireneusz Targosz zawnioskował o wycofanie z obrad punktu o odwołaniu przewodniczącego. Dla radnego uzasadnienie wnioskodawców od odwołanie było niepełne.
Potem nastąpiła godzinna przerwa a radni powróciwszy na salę poparli 13 głosami „za” wycofanie z obrad punktu dotyczącego odwołania.

Zatem radni się dogadali a do odwołania przewodniczącego nie doszło.

Wiceprzewodnicząca Rady Marta Czechowicz stwierdziła, że ta sesja powinna przynieś refleksję i dać nowy początek w porozumiewaniu się miedzy sobą. Z kolei M. Wójcik podziękował radnym i przeprosił wszystkich, którzy się poczuli przez niego urażeni.

Radni zrzekli się diety ze środowej sesji.


reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy