reklama
reklama

Od 28 marca koniec z maseczkami

Na sygnale, Wiadomości, 24.03.2022 09:30,
Minister podjął decyzję.
Od 28 marca koniec z maseczkami
W czwartek (24.03) minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że od 28 marca zniesiony zostanie obowiązek noszenia maseczek. - Tutaj bardzo ważnym zastrzeżeniem jest fakt, że zniesienie nie dotyczy podmiotów leczniczych - mówił Niedzielski.

Maseczki będzie trzeba nosić więc jedynie w szpitalach czy przychodniach zdrowia.

Minister zdrowia zastrzegł również, że maseczki powinny być używane jednak w sytuacjach, które sami identyfikujemy jako związane ze zwiększonym ryzykiem zakażenia - chodzi np. o duże skupiska ludzi. - Wtedy rekomenduję, by używać maseczek - dodał Niedzielski.

Od 28 marca 2022 r. przestanie obowiązywać także nakaz izolacji domowej i kwarantanny.

- Pacjenci, którzy będą identyfikowani jako zakażeni będą na zwykłych zasadach otrzymywali zwolnienia lekarskie i będą musieli sami izolować się w domu, ale nie będzie tymi izolacjami zarządzać sanepid. Jeżeli będą się pojawiały ogniska, lokalne zjawiska epidemiczne, to sanepid cały czas posiada uprawnienie, by nakładać kwarantannę - poinformował minister.
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Burakz wiejskiej , 24.03.2022 15:08

środkowy palec dla ciebie wisielski

slawek.n, 24.03.2022 10:58

Tresura trwa. Dziś pozwoli, jutro zakaże. Nadal w oderwaniu od jakiejkolwiek logiki. Natomiast bez wpływu na życie wielu ludzi, którzy postanowili dać spokój z tym cyrkiem już dawno temu. Ciekawym zjawiskiem będzie obserwować, jak inna spora grupa (zapewne) ludzi nadal będzie nosić maski mimo, że nikt już tego nie każe.