reklama

Zajmujesz się hodowlą zwierząt gospodarskich lub drobiu? Sprawdź co ułatwi Ci pracę

, Gospodarka, Wiadomości, 24.03.2022 07:03, ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Praca w gospodarstwie hodowlanym pochłania wiele czasu i wysiłku, ale istnieją sposoby, dzięki którym można ułatwić sobie wykonywanie codziennych obowiązków. Na rynku dostępny jest szeroki asortyment sprzętów, akcesoriów i aplikacji dedykowanych rolnikom. Sprawdź co może przydać się w Twoim gospodarstwie.
Zajmujesz się hodowlą zwierząt gospodarskich lub drobiu? Sprawdź co ułatwi Ci pracę


1. Automatyczne karmidła i poidła

Jeśli chcesz zaoszczędzić trochę czasu, zamiast zwykłych poideł i karmideł wybierz wersje automatyczne. Te przeznaczone dla kur mogą mieć 30, 40 lub 50 litrów pojemności, więc nie trzeba co chwilę napełniać pojemnika kolejną porcją pokarmu i wody. Można też zdecydować się na model poidła z automatycznym dozowaniem. W takim przypadku nie musisz już w ogóle martwić się o uzupełnianie zapasu wody. Hodowcy tuczników powinni zwrócić uwagę na automaty paszowe. Dostosowane są do automatycznych systemów podawania paszy i do zasypów ręcznych. Niektóre modele umożliwiają podawanie dwóch rodzajów pasz: suchej i mokrej. Jeden automat przeznaczony jest dla około pięćdziesięciu zwierząt. Takie automaty zamówisz przez Internet, na tej stronie: https://lewmik.pl/kategoria/karmidla-dla-zwierzat.


2. Poidła podgrzewane i izolowane

Nie tylko latem musimy pamiętać o zapewnieniu świeżej wody zwierzętom. Zimą też trzeba zwrócić na to szczególną uwagę. Kiedy pojawią się minusowe temperatury woda może zamarznąć. Zapobiegnie temu poidło podgrzewane lub poidło izolowane. Ten pierwszy model zawiera specjalną grzałkę, natomiast drugi – warstwę pianki poliuretanowej. Obydwa zachowują wodę w stanie ciekłym nawet przy temperaturach sięgających kilkadziesiąt stopni Celsjusza poniżej zera. Poidła na zimę możesz kupić tutaj:https://lewmik.pl/kategoria/poidla-dla-zwierzat.


3. Automatyczne drzwi do kurnika

Kury nie powinny opuszczać kurnika po zmroku. Oczywiście możesz samodzielnie zamykać i otwierać kurnik, ale o wiele lepszym rozwiązaniem jest montaż automatycznych drzwi do kurnika. Drzwi działają w kilku trybach. Można przesuwać je za pomocą przycisków albo skorzystać z funkcji automatycznej. Wówczas wystarczy tylko ustalić o jakich godzinach kurnik ma zostać zamknięty i otwarty. Możesz wprowadzić odmienne ustawienia dla każdego dnia w tygodniu. Drzwi mogą też zostać wyposażone w czujnik światła, dzięki czemu będą się same otwierać i zamykać o odpowiednich porach.

4. Monitoring w budynku inwentarskim

Monitoring w oborze to trafiona inwestycja. Nie musisz co kilka godzin sprawdzać co dzieje się w budynku. Możesz to robić w dowolnym czasie bez wstawania z fotela. Wystarczy uruchomić specjalną aplikację na telefonie. Niektóre modele kamer można nawet skierować zdalnie na konkretne zwierzę. Takie rozwiązanie docenisz zwłaszcza, kiedy zbliża się okres cielenia. Monitoring warto zamontować również w miejscach, w których znajdują się kosztowne pojazdy i sprzęty rolnicze.

5. Czochradło automatyczne

Sierść bydła powinna być regularnie czyszczona. Znajdują się w niej roztocza, pasożyty i różne zanieczyszczenia, więc trzeba się ich pozbywać, żeby uniemożliwić rozwój grzybów i chorób skóry. Takie zabiegi możesz wykonywać ręcznie, ale zabiera to wiele czasu. Przemyśl więc zakup automatycznego czochradła. Wystarczy, że zwierzę lekko poruszy szczotkę, a ta zostanie natychmiast wprawiona w ruch. Jest bezpieczna dla zwierząt, a zmiana kierunku obrotu szczotek gwarantuje równomierne zużycie włosia.

6. Aplikacje dla hodowców

Ciekawą propozycją dla nowoczesnych hodowców są aplikacje mobilne stworzone z myślą o prowadzeniu stada. Takie aplikacje mają wiele funkcji. Dzięki nim można kontrolować: rozród, wydajność mleka, wycielanie, skład paszy, dawki pokarmu, a także koszt żywienia zwierząt i zysk z gospodarstwa. Wszystkie informacje mamy w jednym miejscu i możemy je na bieżąco analizować.

7. Pastuch elektryczny

Pastuch elektryczny ma szerokie zastosowanie. Może posłużyć do wygradzania wybiegu dla zwierząt, a także do zabezpieczania stad przed dziką zwierzyną. Możesz wykorzystać go również do zabezpieczania części podwórza przed psami lub kotami. Nadasz mu dowolny kształt i dowolną długość. Trzeba tylko kupić odpowiednią ilość elementów. Co ważne, prawidłowo skonstruowane pastuchy elektryczne są bezpieczne dla zwierząt.

Specjalistyczne aplikacje i sprzęty ułatwią Ci zarządzanie stadem, pozwolą zaoszczędzić czas i przyczynią się do zwiększenia zysków. Kupno każdej z wymienionych rzeczy to zatem nie wydatek, ale inwestycja w gospodarstwo, która z czasem zaprocentuje.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy