reklama
reklama

Nowy taryfikator mandatów zatwierdzony przez posłów

Na sygnale, Wiadomości, 31.10.2021 18:35,
Sejm przyjął nowy taryfikator mandatów karnych za wykroczenia drogowe, który najpewniej zacznie obowiązywać na początku 2022 roku.
Nowy taryfikator mandatów zatwierdzony przez posłów

Wszystko drożeje, więc i... mandaty będą wyższe. Stawki mandatów karnych zostały znacznie podwyższone. Taką decyzję podjął Sejm. Teraz ustawa trafi do Senatu, ale jej zatwierdzenie wydaje się formalnością, ponieważ podwyżkę popierają parlamentarzyści różnych partii.

Oto przykłady nowych mandatów:

- min. 800 zł mandatu za przekroczenie prędkości o ponad 30 km/godz.
- 1500 zł za nie ustąpienie pierwszeństwa pieszemu (3000 zł w warunkach "recydywy", gdy kierowca popełni identyczne wykroczenie w mniej niż dwa lata od pierwszego),
- 1000 zł za kierowanie pojazdem bez uprawnień (2000 zł w warunkach "recydywy")
- 1500 zł za spowodowanie kolizji skutkującej obrażeniami ciała
- 2000 zł za wjeżdżanie na przejazd mimo opuszczających się lub opuszczonych zapór.
- grzywna do 30 tys. zł dodano wykroczenie polegające na niewskazaniu na żądanie uprawnionego organu, komu powierzono pojazd do kierowania w określonym czasie.
- min. 3000 zł za niezachowanie należytej ostrożności lub spowodowanie zagrożenia przez sprawcę znajdującego się w stanie po użyciu alkoholu lub nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu.

Punkty karne będą kasowane dopiero po upływie 2 lat od dnia zapłaty grzywny (obecnie kasują się po roku).
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Burakz wiejskiej , 01.11.2021 00:29

podwyższanie kwot mandatów nigdy nie poprawiało bezpieczeństwa na drogach , tu chodzi tylko i wyłącznie o łupienie z kasy kierowców w końcu to największa grupa społeczna w Polsce

Adam21, 31.10.2021 21:28

miał być głosowany dopiero w listopadzie,a tu pażdziernik i już przegłosowany....rewelacja...a kwoty takie jak byś jeżdził po pjanemu....i to ma poprawić bezpiecznej jazdy?.....teraz będą stać gdzie popadnie!