reklama

1 listopada kwesty na ratowanie zabytkowych pomników

, MAGAZYN, Wiadomości, 31.10.2021 14:09,
Dzień Wszystkich Świętych już w poniedziałek. Z tego też powodu organizowane są kwesty na ratowanie zabytkowych pomników.
1 listopada kwesty na ratowanie zabytkowych pomników
Dzień Wszystkich Świętych zbliża się wielkimi krokami. Z tego też powodu organizowane są kwesty na ratowanie zabytkowych pomników.

Przed bramami cmentarzy pojawią się osoby z puszkami, do których wrzucić można datki na szczytny cel, jakim jest restauracja zabytkowych pomników.

W powiecie oświęcimskim odbędą się dwie takie kwesty- w Kętach i Zatorze.

Rada Społeczna Odnowy Zatorskich Zabytków wraz z Towarzystwem Miłośników Ziemi Zatorskiej, organizują kwestę 1 listopada od godz. 9.30 do 16.00

Natomiast w Kętach - tutejsze Towarzystwo Miłośników Kęt postanowiło prowadzić kwestę przy cmentarzu komunalnym przez dwa dni - niedzielę, 31 października i poniedziałek, 1 listopada.

W powiecie wadowickim kwesta odbędzie się przy cmentarzu komunalnym w Andrychowie. Wszystkim ofiarodawcom kwestujący rozdawać będą pamiątkowe, jubileuszowe pocztówki.

Na jubileuszowym druku zobaczycie odrestaurowane nagrobki, przeczytacie krótką historię akcji oraz dowiecie się jakie lokalne firmy i instytucje wspierają kwestę od ponad 20 lat. Datki zbierane będą przed wszystkimi bramami cmentarza komunalnego w Andrychowie 1 listopada.

foto; Archiwum

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy