reklama
reklama

Mieszkańcy boją się o życie. Domagają się budowy chodnika

Na sygnale, Wiadomości, 05.08.2021 14:00, red
- Życia ludzkiego nie da się przełożyć na kwoty finansowe - piszą mieszkańcy do władz powiatu.
Mieszkańcy boją się o życie. Domagają się budowy chodnika

Mieszkańcy Gierałtowic (gmina Wieprz) skierowali petycję do władze powiatu wadowickiego. Domagają się budowy chodnika na ulicy Brzosy w Gierałtowicach. To bardzo ruchliwa i niebezpieczna droga. Regularnie dochodzi tam do kolizji i wypadków, zwłaszcza w rejonie skrzyżowania z ulicą Beskidzką. Zdaniem autorów petycji, średnio raz w tygodniu ma tam miejsce zdarzenie drogowe - nie wszystkie są zgłaszane na policję.

Mieszkańcy sugerują aby władze powiatu zleciły budowę 1 km chodnika przy ulicy Brzosy. Chodnik znacznie poprawiłby bezpieczeństwo pieszych. Ponadto chcą, aby na skrzyżowaniu ul. Brzosy z Beskidzką wykonano barierę energochłonną.

- Życia ludzkiego nie da się przełożyć na kwoty finansowe, jak to ostatnio się zdarza, a każde życie uratowane poprzez właściwe inwestowanie środków publicznych jest najważniejsze - piszą mieszkańcy do władz powiatu.

Petycja już wpłynęła do Starostwa Powiatowego w Wadowicach, a władze powiatu wstępnie są zainteresowane taką inwestycją. Na razie władze powiatu zwróciły się do władz gminy Wieprz o możliwość współpracy finansowej przy opracowaniu projektu budowy chodnika, a potem samej budowy.
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy