reklama
reklama

Mężczyzna chciał skoczyć z mostu. Uratował go strażak ochotnik

Na sygnale, Wiadomości, 11.01.2022 10:24,
Dramatyczne chwile ze szczęśliwym finałem
Mężczyzna chciał skoczyć z mostu. Uratował go strażak ochotnik

Jak informuje policja, w piątek (7.01.2022) tuż po godzinie 18 pan Mirosław. strażak ochotnik z kęckiej OSP, spacerował z psem nad brzegiem rzeki Soły w Kętach. Pomimo panującego mroku, na moście kolejowym gdzie obowiązuje zakaz przebywania osób, dostrzegł postać człowieka wychylającego się za bariery. Natychmiast skierował się w jego stronę aby ustalić powód tak niebezpiecznego zachowania. Kiedy był już blisko dowiedział się, że mężczyzna ma zamiar targnąć się na własne życie.

Wtedy pan Mirosław spokojną rozmową zaczął odwodzić go od tego zamiaru. Początkowo mężczyzna nie reagował, ale determinacja i opanowanie strażaka przyniosły zamierzony efekt. Mężczyzna uspokoił się, a następnie razem ze strażakiem zszedł z mostu.

Pan Mirosław widząc, że mężczyzna jest w złym stanie psychicznym i potrzebuje specjalistycznej pomocy wezwał służby ratunkowe. Najbliżej miejsca zdarzenia był jeden z kęckich patroli. Mundurowi przejęli mężczyznę, a następnie podziękowali strażakowi za udzieloną mu pomoc. 50 – latek pod opieką ratowników medycznych trafił do szpitala na leczenie.

Policja przypomina: na terenie każdego powiatu znajduje się wiele instytucji między innymi Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Ośrodek Interwencji Kryzysowej oraz ośrodki pomocy społecznej czy poradnie psychologiczne, których przedstawiciele są gotowi pomóc w rozwiązaniu trudnych sytuacji życiowych, zanim dojdzie do tragicznych w skutki wydarzeń.

Pomocy i wsparcia udzielają także pracownicy Centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego telefon 800 70 2222. Szczegółowe informacje na stronie: https://liniawsparcia.pl/

Wsparciem służą również pracownicy telefonu zaufania dla osób cierpiących na depresję telefon 22 484 88 01. Szczegółowe informację na stronie https://stopdepresji.pl/

źródło: KPP Oświęcim

reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

mark7, 14.01.2022 17:01

Newsy przedrukowywane z milicyjnych raportów śmierdzą resortem. Dotykanie owych tworów jest obarczone , jak by napisał dzielnicowy ryzykiem wybuchu niekontrolowanych aromatów , podobnych do lotnych frakcji przemiany materii.