reklama

Kolejni kierowcy zatrzymani przez drogówkę

Na sygnale, Wiadomości, 08.09.2021 13:15,
Policjanci z oświęcimskiej drogówki zatrzymali kolejnych pijanych kierowców, rowerzystów i piratów drogowych.
Kolejni kierowcy zatrzymani przez drogówkę

W sobotę w południe w Witkowicach na ulicy Kanada zatrzymano 58 – letniego mieszkańca gminy Kęty. Jechał na rowerze, miał 1,8 promila alkoholu.

W niedzielę wieczorem w Osieku ulicy Głównej policjanci zauważyli jadącego powoli środkiem drogi opla. Dali kierującemu sygnał do zatrzymania się. Zgodnie z przypuszczeniami policjantów, przyczyną problemu z utrzymaniem prawostronnego toru jazdy, był alkohol. Badanie wykazało stanu trzeźwości 50 – letniego mieszkańca Osieka wykazało 2,1 promila alkoholu.

- Policjanci apelują o rozsądek oraz trzeźwość na drodze. Zapewniają również, że uczestnicy ruchu drogowego, którzy stwarzają poważne zagrożenie, poniosą surowe konsekwencje lekceważenia prawa oraz bezpieczeństwa swojego i innych uczestników ruchu drogowego - informuje rzecznik KPP Oświęcim Małgorzata Jurecka.

W sobotę (4.09.) rano policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym w gminie Kęty. O godzinie 6.20 w Bulowicach na ulicy Bielskiej do kontroli drogowej zatrzymali kierowcę, który samochodem marki Audi jechał z prędkością 106km/h przy ograniczeniu do 50 km/h. Jak się okazało związek z niebezpieczną jazdą miał 53 – letni mieszkaniec Żyrardowa.

Tuż po godzinie 10.30 w Zasolu na ulicy Łęckiej policjanci zmierzyli prędkość kierowcy jadącego samochodem marki VW. Miernik prędkości wskazał 108km/h przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h. Za kierownicą auta siedział 39 – letni mieszkaniec powiatu pszczyńskiego.

Pół godziny później na tej samej ulicy do kontroli drogowej został zatrzymany kierowca mazdy. 37 – letni mieszkaniec Jastrzębia Zdroju jechał z prędkością 102 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h.

Za przekroczenie prędkości na kierujących zostały nałożone mandaty i punkty karne, a także zostały im zatrzymane prawa jazdy, które będą mogli odzyskać za trzy miesiące.

źródlo: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy