reklama

Wystartowali w „piwnym” konkursie, by zdobyć kasę na samochód

, MAGAZYN, Na sygnale, Wiadomości, 08.09.2021 08:30, eł

Brakuje im kilkuset głosów do realnej szansy na wygraną.

Wystartowali w „piwnym” konkursie, by zdobyć kasę na samochód

Strażacy ochotnicy z różnych jednostek prześcigają się w pomysłach na to, jak zebrać pieniądze na potrzebny im sprzęt. Niektórzy organizują zbiórki złomu, inni nagrywają teledyski. Druhowie z Gorzenia Dolnego wypróbowali już różne metody. Teraz próbują zdobyć nagrodę finansową w konkursie Harnasia.

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gorzeniu Dolnym nie mają samochodu ratowniczo-gaśniczego z prawdziwego zdarzenia. Obydwa ich pojazdy to mocno wysłużone auta, które były niemłode już wtedy, gdy sami je nabyli. Marzy im się nowy, lekki wóz ratowniczo-gaśniczy z napędem na cztery koła. Ale koszt takiego samochodu daleko przekracza ich możliwości. Na upragnione auto muszą mieć około 350 tys. zł, a wciąż im daleko do tej kwoty.

Aby zdobyć więcej pieniędzy, strażacy z Gorzenia Dolnego założyli zbiórkę na portalu zrzutka.pl (tutaj) i uruchomili na Facebooku stronę z licytacjami, z których cały dochód ma być przeznaczony na zakup samochodu. Potem prezes OSP Paweł Krasa wymyślił jeszcze jedną akcję, która miała pomóc w zebraniu potrzebnej kwoty. To wyzwanie #challenge65latOSPGorzeńDolny. Jego uczestnicy publikowali na Facebooku zdjęcia nawiązujące do straży pożarnej.

W sierpniu druhowie przystąpili do konkursu w ramach kampanii „Harnaś wspiera strażaków ochotników”. Jednostki, które otrzymają w internetowym głosowaniu najwięcej głosów, wygrają po 5 tys. zł. Nagrody są przewidziane dla dziesięciu z nich. OSP z Gorzenia Dolnego jest na razie na 12 miejscu rankingu. Brakuje jej ponad 600 głosów, by wskoczyć na upragnionej dziesiątki. Ale wszystko jest jeszcze do nadrobienia. Głosowanie potrwa bowiem do 30 września. Odbywa się ono tutaj. Pełnoletni internauci mogą codziennie oddawać w nim jeden głos.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy