reklama
reklama

Kolejna awaria tego samego pociągu. "Przez jedną jednostkę ludzie tracą zaufanie do kolei"

Na sygnale, Wiadomości, 02.07.2023 09:00, red
W sobotę znowu pociąg zepsuł się w szczerym polu - tym razem w Inwałdzie.
Kolejna awaria tego samego pociągu.
W sobotę (1.07) wieczorem - jak wyliczyli miłośnicy kolei - po raz piąty w ciągu ostatnich miesięcy doszło do awarii pociągu na linii kolejowej nr 117 z Bielska-Białej do Kalwarii. Tym razem skład stanął w polu w Inwałdzie.

Zepsuty pociąg to stary kilkudziesięcioletni skład EN57-650. To on najczęściej się psuje. Pewnie znowu zostanie naprawiony i nadal będzie jeździł przez Kęty, Andrychów, Wadowice.

Niemniej, już nawet osoby zaangażowane w propagowanie kolejowych przewozów pasażerskich zaczynają mieć tego dość. Cały czas zachęcają do podróżowania pociągami, a tymczasem że strony spółki kolejowej Polregio coraz częściej zdarzają się takie "wpadki":

Jesteśmy wyrozumiali i rozumiemy, że wszystko może się zepsuć, ale... jednostka EN57-650 tylko na naszej linii zepsuła się przynajmniej pięć razy w ciągu ostatnich miesięcy. I bynajmniej nie jest to śmieszne, ponieważ w najlepszym wypadku kończy się "tylko" na utrudnienia dla pasażerów, wprowadzeniu zastępczej komunikacji autobusowej czy opóźnieniu innych pociągów. Były już jednak poważniejsze zdarzenia z udziałem tego składu, gdzie do ewakuacji pasażerów trzeba było angażować służby ratunkowe, a więc straż pożarną i policję. Mimo, iż jednostka wygląda całkiem przyzwoicie, a i w środku jest całkiem klimatyczna to jednak już raczej nie chcemy widzieć jej na naszej linii. Przez jedną jednostkę ludzie tracą zaufanie do kolei, a połączenia nie są już niestety tak niezawodne jak było to kilka lat temu.

Nie pozostaje nam nic innego jak tylko przeprosić Państwa w imieniu przewoźnika za powstałe dzisiaj utrudnienia, dzięki czemu niektórzy pasażerowie spóźnili się do celu podróży, a jeszcze inni musieli dzisiaj zrezygnować z podróży pociągiem...

- czytamy na profilu Linia Kolejowa 117 Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona - Bielsko-Biała Główna

foto: fb / Linia Kolejowa 117
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy