Kolejna akcja strażaków z tego samego powodu [FOTO]

, Na sygnale, Wiadomości, 12.01.2018 12:40, PG
Sułkowice, Andrychów, Wieprz...
Kolejna akcja strażaków z tego samego powodu [FOTO]

Od kilku dni strażacy codziennie są wzywani do pożaru sadzy w kominach. Podobnie było w piątek (12.01.) w samo południe w Sułkowicach – Bolęcinie na ul. Młyńskiej.

Strażacy za pomocą podnośnika hydraulicznego ugasili pożar sadzy w kominie. Na miejscu interweniowali JRG Andrychów, OSP Sułkowice – Bolęcina i OSP Sułkowice – Łęg.

W piątek rano podobna interwencja miała miejsce w Andrychowie w budynku przy ulicy Legionów, a w czwartek wieczorem w centrum Wieprza.Pożary sadzy w kominie to w sezonie jesienno-zimowym dosyć częsta sytuacja. Tego typu pożary są bardzo niebezpieczne, bo w następstwie może dojść do pożaru poddasza i całego domu.

Strażacy jeszcze raz przypominają, że przed sezonem grzewczym konieczna jest wizyta kominiarza, który powinien porządnie sprawdzić instalację kominową i wentylacyjną. To dlatego, że często dochodzi do pożaru sadzy w kominie.

Należy także utrzymywać porządek w kotłowni, wokół pieca. Czasami mała iskra wystarczy, a może dojść do groźnego pożaru. I oczywiście, trzeba uważać żeby nie przegrzać pieca.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy