reklama

Gruzini okradali sklepy i apteki

Na sygnale, Wiadomości, 16.01.2024 08:54,
Trzy osoby zostały zatrzymane i aresztowane.
Gruzini okradali sklepy i apteki
Kilka dni temu wadowiccy policjanci zostali powiadomieni o kradzieży do której miało dojść w jednej z placówek handlowych na terenie Wadowic. Jak ustalili funkcjonariusze, ujęty przez pracownika ochrony, 34-letni obywatel Gruzji, schował pod kurtkę artykuły drogeryjne (głównie perfumy), po czym nie płacąc za nie przekroczył linię kas usiłując wyjść ze sklepu. Wartość skradzionych rzeczy została oszacowana na kwotę ponad 2 tys. złotych.
Jak wynikało z nagrań monitoringu, 34-latek był w obecności mężczyzny, który również ukradł artykuły drogeryjne warte ponad 2 tys. złotych i przed przyjazdem Policji zdążył uciec. W toku dalszych czynności operacyjnych, kryminalni ustalili, że był jeszcze jeden mężczyzna współpracujący z pozostałą dwójką.

Jeszcze tego samego dnia, dwaj pozostali złodzieje, 36 i 38-letni Gruzini, zostali zatrzymani na terenie Bielska Białej, gdzie dopuścili się kradzieży w aptece. Ich łupem padły kremy o wartości około 2 tys. złotych.


Śledczy z Wadowic przedstawili najmłodszemu z mężczyzn zarzut kradzieży, natomiast 36 i 38-latek usłyszeli po dwa zarzuty kradzieży, do których się przyznali. Zgodnie z kodeksem karnym, podejrzanym grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do nawet 5 lat. Sąd Rejonowy w Wadowicach zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na dwa miesiące.

Jak ustalili policjanci pionu kryminalnego, cała trójka dopuściła się szeregu innych kradzieży na terenie województwa małopolskiego i śląskiego. Na chwilę obecną trwa weryfikacja tych informacji.

źródło: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy