reklama

Fatalny dzień na drogach. Cała seria kolizji

Na sygnale, Wiadomości, 31.10.2023 12:53,
Sprawcy wszystkich kolizji zostali ukarani mandatami.
Fatalny dzień na drogach. Cała seria kolizji
W poniedziałek (30.10) na terenie powiatu wadowickeigo doszło do aż sześciu zdarzeń drogowych. Ich przyczyną było m.in. nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu czy niezachowanie bezpiecznej odległości.

Do pierwszej kolizji drogowej doszło w Inwałdzie na ul. Wadowickiej, gdzie kierowca mercedesa, po tym jak zaparkował swój samochód, nie zabezpieczył go we właściwy sposób, w wyniku czego pojazd stoczył się, przejechał przez drogę krajową i wjechał do przydrożnego rowu, uszkadzając barierę ochronną. Na szczęście nikt nie ucierpiał w wyniku tego zdarzenia.

W godzinach popołudniowych odnotowano pięć kolizji drogowych. Do pierwszej doszło w Tomicach, gdzie kierujący volkswagenem nie zachował należytej odległości od poprzedzającego go seata i najechał na tył tego pojazdu, a następnie seat w wyniku uderzenia najechał na samochód marki Renault.


Do podobnego zdarzenia doszło w Brzeźnicy na ul. Krakowskiej, gdzie kierujący volkswagenem nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go motocykla i najechał na jego tył. Z kolei motocykl pchnięty siłą uderzenia najechał na stojący przed nim samochód marki Suzuki, w który również uderzył volkswagen. Do szpitala trafił motocyklista.

Kilka minut przed godzina 17.00, w Andrychowie na ul. Krakowskiej, kierująca samochodem marki Hyundai, włączając się do ruchu, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującemu skodą, który poruszał się w kierunku centrum miasta.

Z kolei w Wadowicach, kierujący bmw, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu, czym doprowadził do zderzenia z fordem, który w wyniku siły uderzenia najechał na tył peugeota, a ten z kolei uderzył w fiata.

Ponadto, policjanci z wadowickiej komendy prowadzą czynności wyjaśniające w związku z zasiniałą kolizją na ul. Wojska Polskiego w Wadowicach, gdzie kierująca volkswagenem podczas wykonywania manewru cofania najechała na audi.

- Funkcjonariusze apelują o zachowanie ostrożności i rozsądku na drodze. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych, aby ten czas pamięci o zmarłych przebiegł spokojnie - mówi st. asp. Agnieszka Petek, rzeczmnik KOmendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

źrtodło: KPP Wadowice, foto: 112wadowice.pl

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy