reklama

Wójt został posłem, premier wyznaczył tymczasowego gospodarza gminy

Polityka, Wiadomości, 31.10.2023 09:25, red
Krzysztof Byrski odebrał dokumenty wystawione przez premiera i to on teraz pokieruje gminą Spytkowice.
Wójt został posłem, premier wyznaczył tymczasowego gospodarza gminy
Niedawno wójt Spytkowic Mariusz Krystian został posłem. Kandydował z drugiego miejsca na liście PiS. W całym, obejmującym pięć powiatów, okręgu wyborczym zagłosowało na niego 11366 osób.

Wójt jest też pełnomocnikiem PiS w okręgu, więc zapewne już kilka miesięcy temu wiedział, że może liczyć na wysokie miejsce na liście kandydatów do Sejmu, dające duże szanse na wybór. Dlatego Mariusz Krystian kilka miesięcy temu niespodziewanie powołał swojego zastępcę – został nim Krzysztof Byrski.

Teraz, po wyborze wójta na posła, Krzysztof Byrski stał się naturalnym kandydatem, któremu premier powierzy funkcje pełniącego obowiązku wójta do czasu wyborów samorządowych - na wiosnę 2024 roku.


I tak rzeczywiście się stało. W poniedziałek (30.10) Krzysztof Byrski [na zdjęciu z lewej] odebrał dokument, w którym Prezes Rady Ministrów wyznaczył go na osobę pełniącą funkcję Wójta Gmina Spytkowice.

W uroczystości w siedzibie Urzędu Gminy Spytkowice uczestniczył poseł elekt na Sejm RP - Mariusz Krystian, Dyrektor Wydziału Prawnego i Nadzoru Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie - Rafał Czeladzki oraz Sekretarz Gminy Spytkowice – Damian Brania

- Dziękuję tym, którzy zaufali w moje możliwości. Będę się bardzo starał sprostać oczekiwaniom i potrzebom Naszej Gminy. Traktuję powierzone mi obowiązki jak służbę. Nie dla jakiejś idei – lecz dla mieszkańców. Chcę jak najlepiej pracować dla dobra Naszej Gminy, by rozwiązywać wszystkie jej obecne oraz perspektywiczne problemy. Ktoś mądry powiedział kiedyś, że nie ma prawdziwej służby bez uczucia pokory, to pokora sprawia, że pracuje się dla kogoś, a nie dla spełnienia swoich osobistych celów. Dlatego, życzę sobie samemu - pokory, a Państwu – byście się na mnie nie zawiedli – podsumował Krzysztof Byrski na swoim facebookowym profilu.

Krzysztof Byrski urodził się 10 lipca 1984 roku w Wadowicach. Ukończył Szkołę Podstawową w Spytkowicach, a następnie Liceum Ogólnokształcące im ks. Stanisława Konarskiego w Oświęcimiu. Po zdaniu matury rozpoczął studia na Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie, na której uzyskał tytuł magistra politologii. Jest żonaty, ma dwójkę dzieci. Od 2010 roku był radnym Rady Gminy Spytkowice, a od sierpnia tego roku - zastępcą wójta.

foto: FB / Krzysztof Byrski

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

cath, 31.10.2023 10:40

Frycz prawie że Harvard.Prawie …

SNAP, 31.10.2023 09:51

Miałem wątpliwą przyjemność i okazję oglądnąć jakiegoś gościa F. Kaczyńskiego z Wadowic. Oczywiście tvpis . Gość bez wiedzy , umiejętności wysłowienia się z bardzo wątpliwym wizerunkiem . Wstyd za takich ludzi z tego rejonu . Nazwisko to nie wszystko....