reklama

Fałszywy pracownik banku oszukał mieszkańca

Na sygnale, Wiadomości, 08.11.2023 09:45,
Straty wynoszą 3000 zł. Sprawą zajmuje się policja.
Fałszywy pracownik banku oszukał mieszkańca
Policja informuje, że we wtorek (7.11) do 46 – letniego mieszkańca Zatora zadzwonił mężczyzna, który oświadczył, że jest pracownikiem banku.

- Mężczyzna przekazał informację, że na jego konto włamali się hakerzy i próbują dokonać dwóch przelewów. Przekonywał, że oczywiście specjaliści banku zablokowali przelewy, jednakże teraz należy pilnie blikiem przelać pieniądze na konto bezpieczne. 46 – latek oświadczył, że nie wierzy w tę historię, ponieważ połączenie nie jest z infolinii banku. Wtedy oszust zapewnił, że za chwilę zadzwoni do niego pracownik infolinii banku. Kiedy po kilku minutach telefon zadzwonił na wyświetlaczu mężczyzna zobaczył nazwę infolinii banku. Wtedy pokrzywdzony dał wiarę oszustowi. Wygenerował kod blik udostępniając oszustowi 3000 złotych - informuje asp. szt. Małgorzata Jurecka, rzecznik KOmendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Policjanci apelują o ostrożność. Oszuści wykorzystują różne sposoby, aby dostać się do pieniędzy zgromadzonych na kontach bankowych.

W chwili, gdy na telefon dzwoni osoba podająca się za pracownika banku informująca, że konto zostało przejęte przez hakerów, którzy próbują skraść pieniądze lub zaciągnąć na nas kredyt, każdą taką wiadomość należy traktować jako próbę oszustwa. W takiej sytuacji najlepiej rozłączyć się i samemu zadzwonić na infolinię banku lub pojechać do placówki bankowej, w celu powiadomienia o otrzymanej informacji. Wtedy upewnimy się, że oszczędności nie są zagrożone. Aby wprowadzić w błąd hakerzy używają specjalnego oprogramowania za pomocą którego podszywają się pod numer lub nazwę dowolnej instytucji czy osoby.

źrodło: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy