reklama

Strażnicy miejscy zatrzymali nietrzeźwego kierowcę

Na sygnale, Wiadomości, 08.11.2023 08:45,
58-latek wsiadł kierownicę volkswagena mając w organizmie 0,69 promila alkoholu oraz nie posiadając uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.
Strażnicy miejscy zatrzymali nietrzeźwego kierowcę

Do zdarzenia doszło w czwartek (2.11) po południu w Kętach. Na ulicy Wszystkich Świętych strażnicy zauważyli samochód marki Volkswagen, który nie trzymał prostego toru jazdy.

- Strażnicy natychmiast pojechali za pojazdem. Następnie wykorzystując fakt, iż pojazd wjechał na parking, podeszli do kierowcy. Wyczuwając od niego woń alkoholu dokonali jego ujęcia. 58 – letni mieszkaniec Kęt, został przekazany policjantom. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 0,69 promila alkoholu, a ponadto okazało się, że kierował nie posiadając uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi - informuje asp. szt. Małgorzata Jurecka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Oświecimiu.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi nie krótszy niż 3 lata oraz wysoka grzywna.

Policja apeluje do kierowców, aby nigdy nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu czy zażyciu narkotyków. Z kolei osoby postronne, które widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa zarówno po spożyciu alkoholu czy zażyciu narkotyków, prosimy o natychmiastową reakcję w postaci uniemożliwienia jazdy lub zgłoszenie telefonicznie pod numer alarmowy 112.

źrodło: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy