reklama
reklama

Gmina Wieprz wybuduje ponad 50 mieszkań. Wiadomo, kto skorzysta

Gospodarka, Wiadomości, 07.11.2023 20:00, red
Władze gminy Wieprz przygotowują się do wielkiej inwestycji mieszkaniowej
Gmina Wieprz wybuduje ponad 50 mieszkań. Wiadomo, kto skorzysta
W wakacje gmina Wieprz przystąpiła do nowej spółki Społecznych Inicjatyw Mieszkaniowych – SIM Ziemi Krakowskiej. W uroczystej inauguracji spółki brał udział Prezes Krajowego Zasobu Nieruchomości Arkadiusz Urban. Akt erekcyjny potwierdzający wolę powołania SIM Ziemi Krakowskiej podpisało osiem małopolskich gmin: Wieprz, Pałecznica, Skała, Gdów, Gołcza, Raciechowice, Iwanowice oraz Sułoszowa.


Teraz kolejny etap. Gmina Wieprz, poprzez spółkę, skład wniosek o dotację z środków Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa na dwie budowy.

W Przybradzu ma powstać 10 budynków mieszkalnych jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej w których. Będzie tam 20 lokali mieszkalnych.

Z kolei w Gierałtowicach planowana jest budowa 16 budynków mieszkalnych jednorodzinnych w zabudowie bliźniacze,j w których będą zlokalizowane 32 lokale mieszkalne.

Będą to mieszkania na wynajem, a w pierwszej kolejności kierowane są do:

- osób, które nie mają zdolności kredytowej, a mają tzw. “zdolność czynszową”;

- osób, których dochody są zbyt wysokie, by przyznano im lokal komunalny;

- osób, które nie posiadają tytułu prawnego do lokalu mieszkalnego w tej samej miejscowości;
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Koniczynka, 08.11.2023 12:51

tomekx bardzo dobry komentarz. A kogo teraz nie stać na mieszkanie??? Chyba tylko żula.

tomekх, 07.11.2023 22:50

Nie przejmuj się ! Już niedługo Donald odnowi oblicze ziemi, tej ziemi ! I każdego będzie stać na wszystko np. na pracę u Niemca przy szparagach OOO HA HA HA

andrychowianin1, 07.11.2023 21:36

Niestety upadający pisowski rząd doprowadził do tego że ludzi nie dość że nie stać na mieszkanie to nawet nie stać ich na kredyt!