reklama
reklama

Drogówka dostała nowe motocykle [FOTO]

Na sygnale, Wiadomości, 05.10.2022 16:00,
To dwa z dziewięciu motocykli, które we wrześniu 2022 trafiły do małopolskiej Policji.
Drogówka dostała nowe motocykle [FOTO]

Komenda Powiatowa Policji w Oświęcimiu otrzymała z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie dwa nowe policyjne motocykle marki BMW. To dwa z dziewięciu motocykli, które we wrześniu 2022 trafiły do małopolskiej Policji. Będą one wykorzystywane przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego podczas służby na drogach powiatu oświęcimskiego.

Jednoślady to motocykle BMW R 1250 RT zasilane dwucylindrowymi silnikami typu bokser o pojemności 1254 cm3 o mocy 136 koni mechanicznych. Policyjna wersja tej maszyny jest jednoosobowa. Miejsce pasażera zajmuje zintegrowany kufer w którym znajduje się radiostacja.

Motocykle posiadają sygnały uprzywilejowania w postaci świateł LED z przodu i z tyłu koloru niebieskiego oraz czerwonego. W wyposażeniu znajdziemy wiele elementów poprawiających bezpieczeństwo służby policjanta tak jak elektrycznie regulowana przednia szyba. Motocykle mają nowe policyjne barwy, a dokładnie zostały wzbogacone o wiele elementów odblaskowych. Wartość jednego motocykla to 127 500 złotych.

- Motocykl jest niezwykle przydatnym środkiem transportu dla policjantów ruchu drogowego szczególnie wtedy gdy dojdzie do zdarzenia drogowego lub zaistnieją inne okoliczności w których niezbędne jest jak najszybsze dotarcie na miejsce. Motocykle z całą pewnością doskonale sprawdzą się również podczas dyscyplinowania piratów drogowych - mówi Małgorzata Jurecka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.
źródło: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy