reklama

Ta ulica jest w coraz gorszym stanie. Czy dojdzie wreszcie do jej remontu?

, Gospodarka, Wiadomości, 05.10.2022 14:14, eł
Ruch na Tkackiej wzrósł, przybywa też łat na jej nawierzchni.
Ta ulica jest w coraz gorszym stanie. Czy dojdzie wreszcie do jej remontu?

Ulica Tkacka w Andrychowie jest ruchliwą drogą powiatową. Jej „powodzenie” wśród kierowców zdecydowanie wzrosło, odkąd w zimie tego roku otwarty został łącznik, który bezpośrednio z niej prowadzi do ulicy Krakowskiej. Nie wpływa to zbyt dobrze na stan pokrywającego ulicę asfaltu, już wcześniej mocno sfatygowanego.

Ruch na ulicy Tkackiej w Andrychowie jest obecnie niemal tak duży, jak w 2020 roku, gdy trwała rozbiórka starego mostu nad Wieprzówką i budowa nowego. Wtedy bowiem ta droga stanowiła jedną z możliwości dostania się na ulicę Beskidzką, której początkowy odcinek był zamknięty dla kierowców. Tymczasem nawierzchnia jezdni lata świetności dawno ma już za sobą. Pokrywa ją mozaika łat różnej wielkości, a jazda po nich nie należy do przyjemności.

11 miesięcy temu nadzieję na rychłą modernizację ulicy Tkackiej dała mieszkańcom wicestarosta Beata Smolec. - Nie wykluczamy remontu tej drogi w przyszłym roku, choć nie mogę tego obiecać, bo środków finansowych jest mniej niż potrzeb. Ale będziemy się starać, żeby tę drogę usprawnić – powiedziała wówczas w rozmowie z nami. Użytkownicy tej drogi nie zapomnieli o jej słowach. Nie umknęło też ich uwadze, że choć rok już dobiega końca, na Tkackiej dotąd nie ruszyły żadne prace.

Niestety, nie mamy dla nich dobrych wiadomości. - W związku z planowanymi do realizacji oraz realizowanymi licznymi zadaniami inwestycyjnymi, między innymi na terenie gminy Andrychów, w bieżącym roku nie przewidujemy wykonania remontu ulicy Tkackiej, ze względu na ograniczone środki finansowe – informuje starosta wadowicki Eugeniusz Kurdas.


Foto: Edyta Łepkowska


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy