reklama
reklama

Ta inwestycja jednak powstanie. Gmina już szuka wykonawcy

Gospodarka, Wiadomości, 04.10.2022 19:50, DK
Burza w szklance wody?
Ta inwestycja jednak powstanie. Gmina już szuka wykonawcy

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (tzw. PSZOK) we Frydrychowicach jednak powstanie. W sierpniu informowaliśmy, że w gminie Wieprz zabrano blisko 800 podpisów przeciwko tej inwestycji. Jak się okazuje - nic to nie dało.

Niedawno odbyło się zebranie wiejskie we Frydrychowicach. W niemal trzygodzinnej dyskusji na temat kontrowersyjnej inwestycji uczestniczyło około 70 osób, z czego na głosowanie została jedynie połowa mieszkańców. Ci jednak jednomyślni nie byli.

Dlatego władze gminy zdecydowały, że inwestycja dojdzie do skutku.

- My działamy dalej, zebranie wiejskie pokazało, że ludzie nie są jednomyślni. W zebraniu wzięła udział dużo mniejsza ilość osób niż się spodziewałam. Na głosowanie zostało jeszcze mniej. Realizujemy zadanie. Te kilkadziesiąt osób, to zaledwie ułamek całej ilości mieszkańców. Rada nie podjęła więc żadnej uchwały żeby wycofać wniosek o zaniechanie budowy. Cieszę się z takiego stanu rzeczy. Działamy - mówi wójt gminy Wieprz Małgorzata Chrapek

Na stronie urzędu gminy pojawiła się informacja o przetargu, który ma wyłonić wykonawcę tej wartej kilka milionów zł inwestycji. Oferty zostaną otwarte 13 października. Termin realizacji inwestycji to koniec 2024 roku.

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy