reklama

Po tej przejażdżce na rowerze 60–latek trafi do sądu

, Na sygnale, Wiadomości, 04.10.2022 10:19,
Nie dość, że był pijany, to jeszcze miał zakaz kierowania pojazdami niemechanicznymi
Po tej przejażdżce na rowerze 60–latek trafi do sądu
Jak informuje policja, w sobotę (1.10) po południu policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie gminy Przeciszów. O godzinie 15 na ulicy Topolowej w Przeciszowie zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę jadącego slalomem.


Podczas badania stanu trzeźwości okazało się, że 60 – letni mieszkaniec Przeciszowa ma w organizmie 2,6 promila alkoholu, a ponadto złamał zakaz kierowania pojazdami niemechanicznymi orzeczony przez Sąd Rejonowy w Oświęcimiu.

- W związku z popełnionym wykroczeniem jazdy na rowerze w stanie nietrzeźwości do Sądu zostanie skierowany wniosek o ukaranie sprawcy. Za złamanie sądownie orzeczonego zakazu kierowania mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Przypominamy, że za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości grozi mandat w wysokości 2500 złotych, ale w przypadku skierowania wniosku o ukaranie sprawcy do Sądu organ ten na sprawcę może nałożyć grzywnę w kwocie do 30 tysięcy złotych oraz orzec zakaz prowadzenia pojazdów niemechanicznych - informuje Małgorzata Jurecka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

źródło: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy