Ale wieje! W porywach nawet 100 km/godz. [FOTO] [AKTUALIZACJA]

, Na sygnale, Wiadomości, 10.02.2020 07:30,
Strażacy podjęli już pierwsze interwencje.
Ale wieje! W porywach nawet 100 km/godz. [FOTO] [AKTUALIZACJA]
Co najmniej do wtorku zapowiadany jest silny wiatr. Najmocniej ma wiać w poniedziałek. Synoptycy prognozują wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, w porywach do 100 km/h, południowy skręcający na południowo - zachodni i zachodni.


W nocy z niedzieli na poniedziałek stacja meteo w Inwałdzie zanotowała wiatr wiejący w porywach do 76,3 km/ godz. Z kolei stacja meto na Leskowcu zanotowała wiatr wiejący w porywach do 100,4 km/godz.

W całym regionie strażacy podjęli kilka interwencji związanych z usuwaniem skutków wichury. W Barwałdzie Dolnym gałęzie spadły na linię energetyczną. Z kolei w poniedziałek rano strażacy usuwali drzewo, które spadło na drogę w Gierałtowicach.


foto: Ochotnicza Straż Pożarna w Gierałtowicach

Strażacy interweniowali także przy ul. Włókniarzy w Andrychowie, gdzie przewróciło się jedno z drzew i zerwało linię energetyczną.

W związku z powalonymi drzewami strażacy interweniowali również m.in. w Kętach na ul. Czajki oraz Żeromskiego oraz w Bulowicach na ul. Nad Brzegiem.

W Andrychowie na ulicy Beskidzkiej wiatr zerwał dach z budynku.

W wielu miejscowościach może nie być prądu. Energetycy mają pełne ręce roboty.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy