Będzie więcej miejsc w żłobkach

, Gospodarka, Wiadomości, 09.02.2020 18:30,
Frydrychowice, Spytkowice, Brzeźnica
Będzie więcej miejsc w żłobkach
W piątek (7.02) samorządowcy odebrali z rąk Sekretarza Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Stanisława Szweda oraz Wojewody Małopolskiego Piotra Ćwika promesy na dofinansowanie utworzenia i funkcjonowania żłobków, czyli placówek dla dzieci do 3 roku życia.

Brzeźnica dostała 381 tys. zł. na uruchomienia drugiego w tej gminie żłobka dla kolejnych 15 maluchów. Nowa placówka zacznie działać od wrzesień 2020 roku.

Gmina Wieprz dostała 57 tys. na uruchomienie 13 dodatkowych miejsc w funkcjonującym już Żłobku „Misiowy Zakątek” we Frydrychowicach. Nowe miejsca uruchomione zostaną w I kw. tego roku r. Łącznie placówka dysponować będzie 48 miejscami przeznaczonymi dla dzieci w wieku do lat 3.

Z kolei gmina Spytkowice otrzymała 648 tys. zł na II etap budowy zupełnie nowego żłobka, który powstaje przy SP 2 w Spytkowicach.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy