reklama
reklama

Akcja ratownicza na chodniku [AKTUALIZACJA]

Na sygnale, Wiadomości, 29.02.2024 11:28,
Do zdarzenia doszło w środę około godziny 17:00.
Akcja ratownicza na chodniku [AKTUALIZACJA]
Akcja ratownicza w centrum Spytkowic w powiecie wadowickim. W środę (28.02) po południu na chodniku zasłabł tam pieszy. 89-letni mężczyzna stracił przytomność, przestał oddychać.

Na miejscu interweniowali zespół ratownictwa medycznego, strażacy oraz policjanci.

- Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce, gdzie jeden z mieszkańców Spytkowic udzielał pierwszej pomocy leżącemu na chodniku mężczyźnie. Stróże prawa przejęli reanimację. Po kilku minutach na miejsce przyjechali policjanci z posterunku Policji oraz druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Spytkowicach, którzy wspólnie z policjantami wadowickiej drogówki prowadzili resuscytacje krążeniowo-oddechową przy użyciu AED. Gdy na miejsce dotarł zespół ratownictwa medycznego podjął dalsze czynności ratownicze. 89-latek został przewieziony do szpitala w Wadowicach, gdzie trafił pod opiekę lekarzy. Wzorowa postawa mieszkańca Spytkowic, który rozpoczął walkę o życie 89-latka oraz zdecydowane działanie policjantów i strażaków, pozwoliły uratować życie mężczyzny - informuje st. asp. Agnieszka Petek, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.


foto: fb / Małopolskie drogi

reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy