Akcja policji i SOK na przejazdach: wpadło 7 kierowców

, Na sygnale, Wiadomości, 05.02.2019 14:30,
Nie zatrzymali się przed znakiem STOP.
Akcja policji i SOK na przejazdach: wpadło 7 kierowców

Jak już informowaliśmy, w poniedziałek (4.02) policjanci Wydziału Ruchu Drogowego wadowickiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei, w godz. 9:00 - 11:00 realizowali wzmożone działania pod nazwą „Bezpieczny przejazd”.

Celem działań jest podnoszenie świadomości o zagrożeniach wynikających z braku ostrożności na przejazdach oraz utrwalenie wśród użytkowników dróg nawyku zatrzymywania się przed każdym przejazdem, a co za tym idzie zwiększenie bezpieczeństwa. Funkcjonariusze nadzorując przejazd kolejowy w rejonie ul. Tkackiej w Andrychowie zatrzymali do kontroli drogowej 7 kierujących, którzy nie zastosowali się do znaku "STOP". Podczas prowadzonej kampanii mundurowi rozdawali również ulotki promujące akcję z przepisami w tym zakresie.

- Przypominamy, że nieostrożny wjazd oraz wejście na przejazd kolejowo-drogowy może zakończyć się wypadkiem, nawet ze skutkiem śmiertelnym. Dlatego tak ważne jest, by każdy kierujący przy przejeżdżaniu przez torowisko zachował szczególną ostrożność, a przy dojeżdżaniu do przejazdu kolejowego bez zapór zastosował się do znaku „STOP”, jeżeli znak taki jest ustawiony przy drodze - informują policjanci.


źródło: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Keson, 06.02.2019 20:07

2 godzinki popracowali - no to akkkkkcccccccjjjjjaaaaaaa po BYKU hahahahahahahahahaa

dudek, 06.02.2019 17:05

temacik Ty chyba nigdy przez Żwirki i Wigury nie jechałeś, skoro nie widzisz że jest tragiczny ten przejazd. Obyś tam kiedy nie utknął albo zawieszenia nie urwał.A poza tym czytaj ze zrozumieniem , bo napisałem "Jeżeli remont to nie ich kompetencje, to niech interweniują skutecznie u tych, co są za to odpowiedzialni." A kasę za mandaty bierze SOK.

Turboplazmotron, 06.02.2019 14:08

Niestety kierowcy rzadko zatrzymują się przed przejazdami i później zdziwko że tak wolno jadący pociąg wjechał w samochód.

tomacik, 06.02.2019 13:59

Powinni zacząć o 5.00 wtedy by nałapali. O raz A dwa SOK nie jest od naprawienia przejazdów. A trzy to noga z gazu i nic się nie stanie

tomacik, 06.02.2019 13:46

Powinni zacząć o 5.00 wtedy by nałapali. O raz A dwa SOK nie jest od naprawienia przejazdów. A trzy to noga z gazu i nic się nie stanie

dudek, 06.02.2019 08:34

Ja mam takie pytania do SOK .Czy wiedzą jak wygląda przejazd kolejowy na ul. Żwirki i Wigury w Andrychowie ? Czy wiedzą, że jego stan zagraża bezpieczeństwu kierowców ? Czy wiedzą, że można na nim utknąć lub uszkodzić sobie samochód? Jeżeli nie wiedzą, to proszę im redakcjo ' mam newsa" przekazać że to jest ""Niebezpieczny przejazd"" i niech się tym w końcu zainteresują. Jeżeli remont to nie ich kompetencje, to niech interweniują skutecznie u tych, co są za to odpowiedzialni. A nie tylko kasę zbierać za mandaty.

Jepetto, 05.02.2019 19:21

Przynajmniej znak STOP odśnieżyli stróże prawa reszta zasypana śniegiem, wszędzie :) parcie na wynik !

Rower , 05.02.2019 14:14

No i gdzie ten SOK?