reklama

Zatrzymani za posiadanie narkotyków, jeden był poszukiwany przez angielską policję

, Na sygnale, Wiadomości, 05.02.2019 10:50,
Policjanci na tropie narkotyków.
Zatrzymani za posiadanie narkotyków, jeden był poszukiwany przez angielską policję

Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze zatrzymali 35 – letniego mieszkańca Zatora, podejrzanego o przestępstwa narkotykowe. Jak się okazało mężczyzna był również poszukiwany przez angielską Policję.

- W trakcie czynności mających na celu zwalczanie przestępczości narkotykowej policjanci ustalili, że 35 – letni mieszkaniec Zatora, który przez kilka ostatnich lat przebywał w Anglii, powrócił do Polski i może trudnić się rozprowadzaniem środków odurzających. Ponadto okazało się, że mężczyzna był również poszukiwany przez angielską Policję celem ustalenia aktualnego miejsca pobytu - informuje Małgorzata Jurecka, rzecznik KPP Oświęcim.

Funkcjonariusze ustalili adres mieszkania, w którym mężczyzna się ukrywał, a następnie w dniu 29 stycznia 2019 przystąpili do zatrzymania. W mieszkaniu zastali 35 – latka, a podczas przeszukania pomieszczeń, które wynajmował ujawnili woreczki z niewielką ilością środków odurzających w postaci marihuany oraz amfetaminy. Ponadto policjanci zabezpieczyli wagę elektroniczną oraz kilkadziesiąt pustych woreczków strunowych.

Podejrzany o posiadanie narkotyków trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji. Na podstawie zebranych dowodów 35 – latkowi został przedstawiony zarzut posiadania środków odurzających. Policjanci w toku dalszego dochodzenia zweryfikują czy mężczyzna trudnił się również rozprowadzaniem narkotyków, o czym świadczyć mogą m. in. zabezpieczone akcesoria do ich porcjowania.

Za posiadanie środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat, natomiast za ich rozprowadzanie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

xxx

Zatrzymanie za narkotyki miało miejsce równie w Jordanowie (powiat suski). Tam patrol policji zauważył samochód, który od dłuższego czasu stał zaparkowany w rejonie jednej z myjni samochodowej. W pojeździe znajdowały się dwie młode osoby, chłopak i dziewczyna. Podczas rozmowy z nimi przez otwarte okno, funkcjonariusze wyczuli charakterystyczny zapach, który wzbudził ich czujność.

Jak się okazało, słuszne były ich przypuszczenia, bo w pojeździe ujawnili woreczki z zawartością suszu roślinnego, który okazał się marihuaną, a w kieszeniach chłopaka znaleziono jeszcze kilkadziesiąt gramów amfetaminy i marihuany. Osoby zostały zatrzymane, a policjanci przeprowadzili przeszukania w ich miejscach zamieszkania. U chłopaka w mieszkaniu pies policyjny znalazł jeszcze 85 gramów marihuany. Do posiadania narkotyków przyznał się 28-latek i to on usłyszał zarzuty. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.

Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.źródło: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy