reklama

Grypa w natarciu, szpitale ograniczają odwiedziny pacjentów

Na sygnale, Wiadomości, 04.02.2019 16:15, red

Grypa w natarciu, szpitale ograniczają odwiedziny pacjentów
W Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej stwierdzono w ostatnim czasie 16 przypadków zachorowań na tzw. świńską grypę, czyli wirusa AH1N1. Trzech pacjentów zmarło, ale - jak podkreślają lekarze - bezpośrednią przyczyną ich zgonu nie był wirus AH1N1, a ogólne osłabienie organizmu i powikłania związane z grypą.

W szpitalu tym wprowadzono zakaz odwiedzin pacjentów na oddziale wewnętrznym i diabetologii. W pozostałych oddziałach szpitala obowiązuje ograniczenie odwiedzin do jednej osoby odwiedzającej.


W trosce o bezpieczeństwo pacjentów – ze względu na sytuację epidemiologiczną spowodowaną zwiększoną zapadalnością na infekcje sezonowe od 1 lutego wprowadzono także ograniczenie odwiedzin na wszystkich oddziałach szpitalnych w szpitalu w Suchej Beskidzkiej i w Makowie Podhalańskim.

- Ograniczenie obowiązuje na wszystkich oddziałach do odwołania - informuje dyrekcja ZZOZ w Suchej Beskidzkiej.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy