reklama
reklama

Akcja dewastacja w Andrychowie. Policja: za niszczenie banerów grożą kary [VIDEO]

Na sygnale, Wiadomości, 02.04.2024 17:38, NEWSY CZYTELNIKÓW
Za niszczenie banerów i plakatów wyborczych grozi kara od 500 zł do nawet 5000 zł.
Akcja dewastacja w Andrychowie. Policja: za niszczenie banerów grożą kary [VIDEO]
Małopolscy policjanci przypominają, że funkcjonujące w przestrzeni publicznej plakaty, banery oraz inne materiały z oznaczeniami komitetów wyborczych podlegają prawnej ochronie, a ich uszkadzanie jest karalne.

Zgodnie z art. 67 § 1 Kodeksu wykroczeń „Kto umyślnie uszkadza lub usuwa ogłoszenie wystawione publicznie przez instytucję państwową, samorządową albo organizację społeczną lub też w inny sposób umyślnie uniemożliwia zaznajomienie się z takim ogłoszeniem, podlega karze aresztu albo grzywny”.

Sąd może nałożyć grzywnę w wysokości do 5000 zł, natomiast mandat nałożony przez policjanta za to wykroczenie może wynieść 500 zł.

Nie wszyscy tym się przejmują. Trafiło do nas nagranie sprzed kilku dni z gminy Andrychów. Widać na nim, co niektórzy robią z banerami. Zdaje się, że sympatie polityczne nie mają tutaj znaczenia. Dźwięk ocenzurowany, ponieważ na nagraniu pełno wulgarnych słów.

video: nadesłane

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy