reklama
reklama

Wiatr zerwał część pokrycia dachowego. Niektórzy wciąż nie mają prądu

Na sygnale, Wiadomości, 02.04.2024 16:45, eł
Wciąż zdarzają się bardzo mocne i gwałtowne porywy wiatru.
Wiatr zerwał część pokrycia dachowego. Niektórzy wciąż nie mają prądu

Mimo że na naszym terenie nie ma już takiej wichury, jak w czasie Świąt Wielkanocnych, to jednak wciąż zdarzają się gwałtowne porywy wiatru, zdolne łamać gałęzie, a nawet zrywać dachy. W Juszczynie (powiat suski) doszło do takiej właśnie sytuacji.

We wtorek (2 kwietnia) powiało tam tak mocno, że zmiotło część pokrycia dachowego na jednym z domów mieszkalnych. Jeden z modułów blachodachówki nie oderwał się całkowicie i zwisał z dachu, dwa z łoskotem runęły na ziemię. A ponieważ padał deszcz, poszycie zaczęło szybko przeciekać.

W sukurs mieszkańcom domu przyszli strażacy. Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Juszczynie i zawodowcy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Suchej Beskidzkiej przyjechali i przymocowali do dachu oderwane elementy pokrycia.

Nadal wielu mieszkańców powiatu wadowickiego i suskiego czeka na usunięcie awarii, która pozbawiła ich wczoraj prądu. To też efekt gwałtownych porywów wiatru. Spółka Tauron Dystrybucja podaje, że naprawy mogą potrwać jeszcze do 20.00.


Foto: Małopolska Alarmowo

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy