reklama
reklama

„Piątka” będzie miała halę sportową z prawdziwego zdarzenia. Ma ona służyć nie tylko uczniom

Gospodarka, Wiadomości, 05.04.2024 14:30, eł
Trzy sale na parterze można będzie łączyć w jedną wielką, dzięki podnoszonym ścianom.
„Piątka” będzie miała halę sportową z prawdziwego zdarzenia. Ma ona służyć nie tylko uczniom

Trwają prace nad dokumentacją projektową hali widowiskowo-sportowej przy Szkole Podstawowej nr 5 w Wadowicach, znajdującej się na osiedlu Kopernika. Na razie gotowe są wizualizacje, które naprawdę robią wrażenie. Hala ma mieć pełnowymiarowe boiska do koszykówki, piłki ręcznej, siatkówki oraz futsalu i będzie służyła nie tylko uczniom.

Dokumentację przygotowuje firma Gowin&Siuta Architektura/Urbanistyka, która ma czas do listopada tego roku, by nie tylko zakończyć prace projektowe, ale również zdobyć pozwolenie na budowę obiektu. Dostanie za to wszystko 160 tys. zł.

Jak zapewnia burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński, każdy centymetr inwestycji jest dokładnie przemyślany i zaplanowany. - Hala przy Szkole Podstawowej nr 5 w Wadowicach będzie wysoka na minimum 9 metrów, co spełni wymogi nawet Plus Ligi Siatkarzy. Kosze mają być podwieszane z sufitu, a w jednym z rogów zbudujemy nowoczesną ściankę wspinaczkową - informuje włodarz.

Obok sali głównej powstaną dwie mniejsze: siłownia i wielofunkcyjna. Wszystkie trzy można będzie połączyć w jedną całość, dzięki temu, iż dzielące pomieszczenia ściany mają być podnoszone. Uzyskana w ten sposób przestrzeń przyda się do organizacji większych wydarzeń, na przykład koncertów lub targów. Na parterze mają się również mieścić szatnie, pomieszczenia trenerów oraz magazyn, pod utworzenie którego zostanie między innymi wykorzystana wolna przestrzeń pod trybunami. Będzie też winda, która umożliwi wjazd na wyższe kondygnacje.

Na pierwszym piętrze powstaną trybuny ze zmienną liczbą miejsc. Na stałe będzie ich około 500, ale w razie potrzeby można będzie dostawić więcej. Ma tam też być strefa gastronomiczna. Zmieszczą się ponadto sanitariaty dla kibiców oraz kolejny magazyn. A na drugim piętrze planowane jest utworzenie sali konferencyjnej oraz dwóch pomieszczeń wielofunkcyjnych, które na co dzień mają służyć jako sala fitness i gabinet logopedyczny, a podczas większych wydarzeń sportowych jako skyboxy (loże dla VIP-ów) i stanowiska dla komentatorów.

- Wspólnie z projektantem zależało nam na tym, aby nawet najmniejszy zakamarek był wykorzystany, a każde pomieszczenie mogło spełniać wiele funkcji oraz miało swoją szatnię oraz zaplecze. Do godziny 15.00-16.00 w tygodniu hala ma być bowiem do dyspozycji szkoły, a w godzinach wieczornych i w weekendy planujemy oddać ją w zarządzanie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (który utworzymy), tak aby sale można było wynajmować podmiotom prywatnym i klubom sportowym – podkreśla burmistrz.

Obok hali zmieści się parking dla kilkudziesięciu samochodów oraz bieżnia lekkoatletyczna, która powstanie wokół istniejącego boiska do piłki nożnej. Ono również przejdzie modernizację – zyska nową nawierzchnię ze sztucznej trawy IV generacji. W przyszłości planowana jest także przebudowa drogi dojazdowej do podstawówki od strony alei Matki Bożej Fatimskiej, co ma jeszcze być konsultowane z mieszkańcami osiedla Kopernika.


Wizualizacje: Gowin&Siuta Architektura/Urbanistyka


reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy