50 zarzutów dla czterech mieszkańców

, Na sygnale, Wiadomości, 20.03.2019 15:05,
Kryminalni z Andrychowa zatrzymali czterech mężczyzn, którzy od połowy 2017 roku do chwili obecnej dopuścili się szeregu przestępstw z Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty, teraz za swoje postępowanie odpowiedzą przed Sądem.
50 zarzutów dla czterech mieszkańców
Jak czytamy w policyjnym komunikacie, 13 marca andrychowski komisariat został poinformowany, że mieszkaniec gminy Wieprz trudni się rozprowadzaniem narkotyków wśród osób małoletnich na terenie powiatu wadowickiego.

- W związku z otrzymaną informacją w sprawę zostali zaangażowani policjanci Wydziały Kryminalnego w Andrychowie, którzy ustalili, że 17-latek dopuścił się szeregu przestępstw kwalifikowanych z Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii. Jak się okazało w przestępczy proceder były również zaangażowane inne osoby. Jeszcze tego samego dnia 17-latek został zatrzymany i doprowadzony do Komisariatu Policji, natomiast 14 marca kryminalny zatrzymali jeszcze trzech mężczyzn mających związek z tą sprawą (dwóch 17-latków z gminy Tomice oraz 25-latka z gminy Brzeźnica) - informuje mł. asp. Agnieszka Petek, rzecz Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

Mieszkaniec gminy Wierz usłyszał w sumie 16 zarzutów w związku z udzielaniem środków odurzających oraz przemytem narkotyków. Jak ustalili policjanci, mężczyzna od początku 2019 roku sprowadził na teren RP 140 gramów marihuany, za co grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

17-latkowie z gminy Tomice usłyszeli zarzuty z art. 59 UPN, ponadto podczas przeszukania miejsc zamieszkania zatrzymanych mężczyzn, funkcjonariusze ujawnili u jednego z nich marihuanę. Natomiast 25-latek usłyszał 6 zarzutów w związku z udzielaniem środków odurzających. Zarówno 25-latkowi jak i 17-latkom grozi kara do 3 lat więzienia.

- Sprawa ma charakter rozwojowy i nie można wykluczyć dodatkowych zarzutów dla podejrzanych - informuje policja.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy