reklama

Wiadomo, które szkoły chcą przyłączyć się do strajku [AKTUALIZACJA]

, Polityka, MAGAZYN, Wiadomości, 25.03.2019 07:00,
Przybywa szkół, która przyłączą się do strajku.
Wiadomo, które szkoły chcą przyłączyć się do strajku [AKTUALIZACJA]
Strajk nauczycieli planowany jest od 8 kwietnia. Ma być bezterminowy, nie wiadomo jak długo potrwa.

W szkołach w całej Polsce przeprowadzone są referenda strajkowe. Osoby zatrudnione odpowiadają w nim na jedno pytanie: "Czy wobec niespełnienia żądania dotyczącego podniesienia wynagrodzeń zasadniczych nauczycieli, wychowawców, innych pracowników pedagogicznych i pracowników niebędących nauczycielami o 1000 zł z wyrównaniem od 1 stycznia 2019 jesteś za przeprowadzeniem strajku począwszy od 8 kwietnia?".

Koalicja "NIE dla chaosu w szkole" postanowiła stworzyć interaktywną mapę placówek, które są już po referendum strajkowym i w których jego wynik jest pozytywny. Takich szkół w Polsce jest już ponad 5 tys. (dane z 24 marca).

Do 24 marca gotowość do strajku wyrazili nauczyciele i pracownicy następujących szkół (za mapą):

Szkoła Podstawowa nr 1 w Kętach
LO Wyspiańskiego w Kętach
Przedszkole nr 8 Kęty

CKZiU Andrychów
SP 4 Andrychów
LO Andrychów

ZSP w Gierałtowicach
ZSP Nidek
SP 2 Osiek
ZSP 1 Osiek
ZSP Nidek
WZS Zator
SP 2 Głębowice

ZS im. W Witosa w Suchej Beskidzkiej
LO nr 1 w Suchej Beskidzkiej
SP 2 Sucha Beskidzka
ZS Sucha Beskidzka ul. Spółdzielców
ZS Sucha Beskidzka ul. Kościelna
ZS Maków Podhalański
SOSW Maków Podhalański
SP Osielec (2)
SP Bystra Podhalańska
SP Sidzina
SP Łętownia


ZSP Witanowice
SP Marcyporęba
SP Brzeźnica
I LO Wadowice

Przedszkole w Kobiernicach

Organizatorzy akcji informują, że na pewno nie jest to jeszcze ostateczna lista. Mapa cały czas uzupełniana jest o nowe placówki.

Interaktywna mapa szkół, które po referendum już zgłosiły gotowość do strajku (google maps).

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

kaczor, 25.03.2019 18:19

to że walczą o siebie. Ale bez mieszania w to dzieci i bez polityki. No i nie oszukujmy się - nauczyciel nauczycielowi nie równy a mają dostać wszyscy.

kaczor, 25.03.2019 18:17

"anonimie barte" - ty na serio myślisz że nie zachowały się Twoje pełne niechęci wpisy gdy nauczyciele byli niezadowoleni za czasów PO? Wiadomo że teraz u ciebie zmiana o 180 stopni ale bez jaj. Znaj granice ośmieszania się bo nawet nauczyciele się z ciebie śmieją :)

kalafior, 25.03.2019 15:16

Nie twierdzę że zawód nauczyciela jest łatwy ale ile godzin pracuje nauczyciel tygodniowo?Ile tak naprawdę ma wolnego w ciągu roku?Dlaczego akurat ten strajk jest 8 kwietnia ? A Broniarz to nieodpowiedni człowiek na tym stanowisku.Nakręcony ten strajk jest przez polityków z opozycji,nie bacząc na dzieci i egzaminy!!

gier228, 25.03.2019 10:37

Wyznacznikiem ich fachowości i zaangażowania są miejsca w rankingu tych szkół , żenada jprd...Jak nie pasuje to zmienić pracę , płakał PO nich nikt nie będzie !

juzzepe, 25.03.2019 10:31

Niech się chwycą za robotę i zaczną uczyć nasze dzieci nie tylko nadać temat a reszta w domu na zadanie pięć stron czy umiesz czy nie dziecko nic nie rozumie z tej lekcji nie zrobisz zadania to pała (TO JEST TAK JAK JA BYM PRZYNOSIŁ Z PRACY PRACE DO DOMU) . Niech zaczną wyjaśniać zadany temat albo zadania domowe rozwiązują w szkole . Moje dziecko do południa zbiera zadane tematy w szkole a popołudnie rozwiązuje je w domu CZYLI CAŁY DZIEŃ PRZED KSIĄŻKAMI a gzie zabawa i odpoczynek ,rodzina czego ono się nauczy . Co do podwyżek OK ale im podnieś czas pracy z 18 do 40 godzin tygodniowo i zadania domowe w szkole a jak nie pasuje to do prywaciarza jak dostanie gołą pensję bez dodatków i 60 godzin tygodniowo to stuli ogon Pozdrawiam

specnarz, 25.03.2019 10:15

Bądź mądrzejszy, nie nawiązuj do polityki. To największe zło jakie dzieli Polskę i Polaków. Niezależnie od tego czy z lewej czy z prawej "chodzi o nasze dobro". Tyle że My mamy go już tak mało....

mastka, 25.03.2019 08:28

Niech sobie przez wakacje strajkują a nie teraz kosztem naszych dzieci!!!

aleocochodzi, 20.03.2019 12:15

Część nauczycieli nie jest świadomych wykorzystania ich przez kodziarską bojówkę pod szyldem postkomunistycznego ZNP. Całością strajku na naszym terenie sterują towarzysze z magistratu.

maxymilian20, 19.03.2019 20:36

a co barte przewidujesz na jesień zmiany nic się nie zmieni

Turboplazmotron, 19.03.2019 19:28

Będą strajki jak to często bywa w roku wyborczym. Ja się tylko zastanawiam kto doradził nauczycielom ten termin? Zamiast zadbać o poparcie rodziców to robią strajk w tak ważnym momencie dla młodzieży. I proszę nie pisać że nie można było już dłużej czekać bo np. pierwszego września też byłoby głośno o strajku bez szkody dla dzieci. Ogólnie jestem za tym żeby nauczyciele szkół i przedszkoli lepiej zarabiali.

",,**,,", 19.03.2019 19:20

Pół roku w roku mają wolnego, 18godzin lekcyjnych tygodniowo, zarabiają 5tys miesiecznie a nawet wiecej wliczając dodatki i jeszcze im mało??? To zmienić zawód jak im nie pasuje!!!!! W łebkach się poprzewracało... obnizyc pensje o połowę a jak nie pasuje to wypad ze szkolnictwa.

`, 19.03.2019 19:02

Idź Psikuta do okulisty ! ... i założę się że jak Totalni strzelali do górników to nic nie widziałeś :-0