reklama

Właściciele posesji zabrali kluczyki, a policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę

, Na sygnale, Wiadomości, 20.03.2019 14:40, red
Kolejny pijany kierowca poniesie konsekwencje.
Właściciele posesji zabrali kluczyki, a policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę

Jak informuje policja, 16 marca policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu zatrzymali 23 – letniego kierowcę, podejrzanego jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna po uszkodzeniu ogrodzenia jednego z domów jednorodzinnych, chcąc uniknąć odpowiedzialności próbował odjechać, co skutecznie uniemożliwili mu właściciele posesji.

Do zdarzenia doszło w sobotni poranek około godziny 7.00 . Mieszkańcy ulicy Głównej w Osieku powiadomili dyżurnego oświęcimskiej komendy Policji o interwencji, którą podjęli wobec pijanego kierowcy. Jak wynikało z relacji zgłaszających kierowca samochodu marki Seat wjechał na ich posesję, po czym próbując wycofać uszkodził ogrodzenie. Wtedy właściciele posesji wybiegli na zewnątrz budynku i stwierdzili, że kierowca znajduje się pod wpływem alkoholu, więc zabrali mu kluczyki od pojazdu. Wtedy mężczyzna oraz towarzysząca mu kobieta uciekli pieszo.

Policjanci natychmiast udali się na miejsce zdarzenia, gdzie ustalili, że właścicielem seata jest mieszkaniec gminy Kęty. Z jego relacji wynikało, że samochodem od piątkowego wieczora dysponowała jego córka oraz jej znajomy. Niestety oboje mieli wyłączone telefony, więc policjanci wszczęli poszukiwania pary. Po kilkunastu minutach na ulicy Zielonej w Osieku policjanci zauważyli młodego mężczyznę idącego poboczem w zabłoconym ubraniu i bez butów.

Rysopis pieszego pasował również do opisu sprawcy kolizji. Policjanci wylegitymowali mężczyznę, którym okazał się 23 – letni mieszkaniec Osieka. Potwierdził on, że kierował seatem, którego pozostawił na jednej z posesji. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało 1,94 promila alkoholu. Został on zatrzymany i trafił do oświęcimskiej komendy Policji. Dodatkowo do badań została mu pobrana krew. Policjanci ustalili również, że towarzysząca mu znajoma dotarła już do miejsca zamieszkania.

- Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny. Z kolei na podziękowania zasługuje postawa mieszkańców Osieka, którzy nie dopuścili, aby kierowca kontynuując jazdę doprowadził do tragedii - podkreślają policjanci


źródło: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy