reklama
reklama

33-letni kierowca bmw ma poważne problemy

Na sygnale, Wiadomości, 23.09.2022 10:30,
Nie dość, że niesprawne auto, to jeszcze narkotyki...
33-letni kierowca bmw ma poważne problemy

Policjanci z oświęcimskiej grupy SPEED zatrzymali 33-letniego kierowcę BMW z Zatora, który wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie zastosował się do znaku STOP, a ponadto poruszał się niesprawnym pojazdem. Do zatrzymania doszło na jednej z oświęcimskich ulic.

- Podczas czynności policjanci ujawnili usterki w bmw w postaci niekompletnego układu wydechowego, zmniejszoną przepuszczalność światła szyb bocznych. Ponadto okazało się, że pojazd nie posiadał aktualnych badań stanu technicznego. Z kolei sam kierowca prowadził pojazd bez okularów i szkieł kontaktowych wbrew adnotacji znajdującej się w blankiecie prawa jazdy - informuje Małgorzata Jurecka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Oświecimiu.

Policjanci zbadali też stan trzeźwości kierowcy przy użyciu alkotestera. Urządzenie w wydychanym powietrzu nie wykazało alkoholu. Pozytywny wynik dało jednak badanie przeprowadzone przy użyciu narkotestu. W ślinie mężczyzny wykazał on obecność amfetaminy. Ponadto podczas przeszukania pojazdu policjanci znaleźli dwa woreczki foliowe w których znajdowała się biała sproszkowana substancja. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do oświęcimskiej komendy Policji. Dodatkowo do badań została mu pobrana krew. Przeprowadzone przez policjantów Wydziału Kryminalnego badanie zabezpieczonych substancji wykazało, że w woreczkach znajduje się kilka porcji amfetaminy.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem środków odurzających grozi kara do 2 lat pozbawienia, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Natomiast w związku z popełnionymi wykroczeniami do Sądu Rejonowego w Oświęcimiu zostanie skierowany wniosek o ukaranie.

- Apelujemy do kierowców, aby nigdy nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu czy narkotyków. Z kolei osoby postronne, które widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa zarówno po spożyciu alkoholu czy zażyciu narkotyków, prosimy o natychmiastową reakcję w postaci uniemożliwienia jazdy lub zgłoszenie telefonicznie na numer alarmowy 112 - podkreślają policjanci.

źródło: KPP Oświęcim

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy