reklama

22-latek podejrzany o jazdę pod wpływem narkotyków

Na sygnale, Wiadomości, 28.11.2023 07:30,
Kierowca został zatrzymany, ponieważ samochód posiadał niesprawne światła.
22-latek podejrzany o jazdę pod wpływem narkotyków
W sobotę wieczorem na ulicy Głównej w Osieku do kontroli drogowej zatrzymany został samochód marki Volkswagen, który posiadał niesprawne oświetlenie.

- Za kierownicą auta siedział 22 – letni mieszkaniec Osieka. Z zachowania mężczyzny wynikało, że może znajdować się pod wpływem środków odurzających. Policjanci poddali go badaniu na zawartość narkotyków. W ślinie kierującego tester wykazał obecność amfetaminy. Za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz wysoka grzywna - informuje asp. szt. Małgirzata Jurecka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Policja apeluje do kierowców, aby nigdy nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu czy narkotyków. Z kolei osoby postronne, które widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa zarówno po spożyciu alkoholu czy zażyciu narkotyków, prosimy o natychmiastową reakcję w postaci uniemożliwienia jazdy lub zgłoszenie telefonicznie na numer alarmowy 112.

źródło: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy