reklama

Zimowy weekend na drogach. Cała seria kolizji

Na sygnale, Wiadomości, 27.11.2023 12:14,
W miniony weekend wadowiccy policjanci pracowali na miejscu 10 kolizji drogowych, do których doszło na terenie powiatu wadowickiego.
Zimowy weekend na drogach. Cała seria kolizji
Opady śniegu, śliskie i miejscami zaśnieżone jezdnie – taka zimowa aura jest z nami już od kilku dni. W praktyce są to bardzo niebezpieczne warunki, co zresztą pokazuje policyjny bilans minionego weekendu. Na drogach powiatu wadowickiego doszło do 10 zdarzeń drogowych. W piątek było ich najwięcej, bo aż siedem.

Do pierwszego ze zdarzeń doszło kwadrans po godz. 7.00 w Wadowicach, gdzie kierująca fiatem nie ustąpiła pierwszeństwa pieszej przechodzącej przez oznakowane przejście dla pieszych i tym samym doprowadziła do jej potrącenia. Kierująca została ukarana mandatem.


Godzinę później, na ul. Jagiellońskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej, kierowca seata nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu marki BMW i najechał na jego tył. Sprawca został ukarany mandatem.

Jakiś czas później, na tej samej ulicy w Kalwarii Zebrzydowskiej, kierująca samochodem marki Kia, także nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego ją pojazdu i najechał na tył hyundaia.

Kilka minut po godz. 10.00 w miejscowości Brzezinka, kierująca toyotą oraz kierująca volvo, podczas wykonywania manewru wymijania, nie zachowały bezpiecznej odległości, w wyniku czego doprowadziły do zdarzenia drogowego. Kierujące zostały ukarane mandatami.

Z kolei w Andrychowie na ul. Kilińskiego, kierowca opla nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu seatem, w wyniku czego doprowadził do zderzenia pojazdów. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.Kilkanaście minut po godz. 17.00, policjanci interweniowali w Inwałdzie, gdzie kierujący renault nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go samochodu marki Alfa Romeo i najechał na jego tył. Sprawca został ukarany mandatem.

Ostatnie zdarzenie drogowe w tym dniu miało miejsce w Izdebniku. Jak ustalili mundurowi, nieustalony kierujący samochodem Land Rover, nie dostosował prędkości do warunków ruchu, w wyniku czego zjechał na pobocze uderzając w słupek ogrodzenia jednej z posesji, powodując jego uszkodzenie. Czynności w tej sprawie prowadzi kalwaryjski komisariat.

Natomiast w sobotę około godz. 15.30 w Roczynach, kierująca fiatem również nie dostosowała prędkości do panujących warunków drogowych i zjechała na przeciwległy pas ruchu, po czym uderzyła w bok prawidło jadącego opla.

Około godziny później w Tomicach, kierujący bmw nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej toyotą, czym doprowadził do zdarzenia drogowego.

Z kolei wczoraj, kilka minut po godz., 17.00, policjanci interweniowali w Andrychowie na ul. Żwirki i Wigury, gdzie kierujący mercedesem najechał na sarnę, która wbiegła bezpośrednio przed jadący samochód. Kierowca był trzeźwy.

- Prosimy o ostrożność i rozsądek na drodze - apelują policjanci.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

MrWilson, 27.11.2023 12:46

"...kierujący mercedesem najechał na sarnę, która wbiegła bezpośrednio przed jadący samochód. Kierowca był trzeźwy..." a sarna ??