reklama

15 punktów dla pirata drogowego

Na sygnale, Wiadomości, 13.03.2021 15:30,
Nie dość, że jechał jak szalony, to rozmawiał przez telefon w czasie jazdy.
15 punktów dla pirata drogowego
11 marca na drogach powiatu suskiego przeprowadzona została policyjna akcja „Prędkość”. Chodziło oczywiście o dyscyplinowanie piratów drogowych.

W trzydziestu ujawnionych przypadkach kierowcy którzy nie stosowali się do znaków i ograniczeń prędkości, musieli liczyć się z konsekwencjami prawnymi.

Jeden kierowców, który nie stosował się do ograniczenia prędkości to 57-letni mieszkaniec powiatu wadowickiego, który w Zembrzycach poruszając się seatem, jechał z prędkością 99 km/h w terenie zabudowanym. W tym przypadku niewiele brakowało kierującemu, by stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

Najwyższe prędkości w czasie działań zostały ujawnione w Suchej Beskidzkiej na ul. Role w miejscu, gdzie jest ograniczenie do 50 km/h. Jak się okazało, do ograniczenia prędkości nie stosowali się mieszkańcy powiatu suskiego.

Pierwszym okazał się 44-letni kierujący volkswagena, który przekroczył dopuszczalną prędkość 104/50 km/h. Drugim kierowcą okazał się 22-latek, który poruszając się samochodem marki Volkswagen pędził 123 km/h a w czasie jazdy korzystał z telefonu komórkowego.

Obaj kierowcy, którzy przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym zostały zatrzymane prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Obaj zostali ukarani mandatami karnymi.

Pierwszy z nich otrzymał dodatkowo 10 punktów karnych, natomiast drugiemu przybyło za jednym razem aż 15 punktów w związku z korzystaniem z telefonu w czasie jazdy.

źródło: KPP Sucha Beskidzka

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

lubiemojemiasto, 13.03.2021 21:11

Maszynki do zarabiania pieniędzy. To już nie jest policja tylko bandyci którzy pracują dla rzadu.